Imię: Dorian – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Dorian? Kiedy są imieniny Doriana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Dorian

Dorian – imię męskie pochodzenia greckiego. Imię to pochodzi od nazwy plemienia greckiego – Dorów. Według mitologii greckiej plemię to wywodzi swoje początki od herosa Heraklesa. Imię to zyskało pewną popularność dzięki powieści Oscara Wilde’a pt. Portret Doriana Greya. Imię to występuje w Polsce od niedawna.

Mężczyźni o imieniu Dorian należą do spokojnych marzycieli i idealistówNiezwykle ważne są dla nich w życiu wyższe ideały, wzniosłe idee i wartości, które starają się realizować. Nieustannie dążą do uczestniczenia w wielkich sprawach, do robienia wielkich, ważnych rzeczy, do życia wedle ideałów. Mają skłonności do marzycielstwa, do bujania w obłokach. Lekceważą banalne, przyziemne, codzienne sprawy, ale jednocześnie są doskonałymi obserwatorami świata i ludzi, na które to elementy spoglądają z filozoficznym dystansem. Dorian ma niezwykle wygórowane ambicje i bogatą, twórczą wyobraźnię, co w konsekwencji sprawia, iż mamy do czynienia z ciekawą osobowością, nieczęsto jednak osiągającą sukcesy zawodowe. Brakuje Dorianowi praktycyzmu, przedsiębiorczości i zdroworozsądkowego podejścia do życia, by swe marzenia i idee przełożyć na praktykę życiową i wymierne efekty.

Dorian jest zawsze mężczyzną kulturalnym, taktownym, potrafi rozmawiać z każdym, ale najczęściej zachowuje dystans wobec innych.  Zdecydowanie lepiej czuje się w towarzystwie kobiet niż mężczyzn. Zazwyczaj otoczenie nie rozpoznaje w nim idealisty i marzyciela o wielkich ambicjach, gdyż Dorian rzadko ujawnia swoje myśli i pragnienia. Świetnie sprawdzi się w zawodach, które nie wymagają precyzyjnego działania ani logicznego, ścisłego myślenia. Doskonale będą się czuć, pracując w teatrze, w galerii, w muzeach, ale i jako kucharze, dziennikarze. Mężczyźni ci bywają nieco infantylni, niezaradni, potrzebują dlatego zaradnej, praktycznej towarzyszki, która pomoże im przebrnąć przez drobne i dokuczliwe kłopoty codziennego życia. W życiu są zazwyczaj niekonfliktowi, łagodni, łatwo ulegają woli innych ludzi.

Imieniny Doriana

Dorian imieniny może obchodzić w następujące dni: 22 stycznia oraz 22 maja.

Znani imiennicy

  • Dorian Yates – kulturysta angielski, sześciokrotnie zdobył tytuł Mr. Olympia, uznaje się go za jednego z najważniejszych kulturystów w historii tej dyscypliny sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *