Imię: Dorota – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Dorota? Kiedy są imieniny Doroty i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Dorota

Dorota to żeńskie imię pochodzące od greckiego słowa ‚Dorothea’ oznaczającego „dar od Boga” (‚doron’ – dar, ‚Theos’ – Bóg).

Dorota to osoba samodzielna, żyjąca po swojemu i na swój własny rachunek. Zazwyczaj trzyma się na uboczu, zajmując się sprawami, o których wie tylko krąg jej najbliższych znajomych.

Niezależna, spontaniczna, szalona. Jej poglądy i sposób życia można określić jako ponadczasowe. Żyje w swoim własnym świecie, który innym może wydawać się dziwny, lecz jej w zupełności do szczęścia wystarcza.

Ma bardzo dobrą intuicję. Nie zależy jej na sławie i pieniądzach, lecz w najmniej spodziewanym momencie potrafi odnaleźć coś, co cieszy się dużym zainteresowaniem społeczeństwa i dzięki czemu bez żadnego wręcz wysiłku, osiąga sukces, bogactwo i popularność.

Przez swój osobliwy styl życia, często ubolewa nad tym, że nikt jej nie rozumie. Urodzona artystka. Wciąż na nowo zaskakuje otoczenie swoimi nieprzeciętnymi pomysłami, których ma dosłownie sto na minutę.

Oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. W życiu popełnia tylko nieliczne błędy, z których zawsze wyciąga właściwe wnioski na przyszłość. Podejmuje tylko słuszne decyzje, które podpowiada jej jej niezawodna intuicja.

Jeśli o kimś można powiedzieć, że osiadł na laurach, to z pewnością nie o Dorocie. Do wszystkiego dąży swoją ciężką pracą. Sukcesy i powodzenia skutecznie motywują ją do dalszego działania.

Imieniny Doroty

Imieniny Doroty są obchodzone najczęściej: 6 lutego, 7 sierpnia oraz 5 września. Dorota może obchodzić imieniny także dnia 25 czerwca.

Znane imienniczki

  • Dorota Wellman – polska dziennikarka
  • Dorota Segda – polska aktorka
  • Dorota Gawryluk – polska dziennikarka
  • Dorota Rabczewska – polska piosenkarka
  • Dorota Gardias – polska dziennikarka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *