Modne imię Imieniny 16 września, 8 grudnia, 9 sierpnia, Imię żeńskie na E

Edyta to imię staroangielskie pochodzące od złożenia dwóch słów: ead – “dobrobyt” i gyth – “walka”. Oznaczało zatem tyle co “osoba walcząca o bogactwo”. W Polsce pojawiło się w XIX wieku. Kobieta o tym imieniu jest niezwykle troskliwa i kochająca. Przywiązuje się do rzeczy i osób, które spotyka w swoim życiu.

Jest pełna wdzięku i uroku, dzięki czemu zdobywa licznych przyjaciół bo ludzie lubią osoby uśmiechnięte i miłe. Taką osobą jest właśnie Edyta, od której bije wewnętrzne ciepło. Wiele osób, które straciło sens życia lub doznały jakiejkolwiek porażki kieruje się właśnie do niej gdyż ma ona w sobie moc pocieszania nawet tych najbardziej załamanych. Umie wszystkich wysłuchać i zawsze ma czas by z każdym porozmawiać. Niestety ludzie, którzy przychodzą do niej sie wyżalić niechętnie słuchają jej rad i nie przyjmują wyznawanych przez nią zasad. A szkoda bo Edyta wie co mówi ponieważ jest niezwykle dojrzałą osobą, która wykazuje się ponadprzeciętną mądrością życiową.

Ma swoje zasady i jest bardzo dobrze zorganizowana, dzięki czemu praca idzie jej sprawnie i zawsze kończy wszystko na czas. W jej domu panuje ład i porządek. Nie toleruje spóźnialstwa i niedotrzymywania słowa. Edyta odznacza się wśród innych bogatym wnętrzem i niezwykłą cierpliwością.

Niestety ma wiele problemów związanych ze sprawami sercowymi gdyż idealizuje wszystkich, których tak na prawdę kocha. Według tarota Edyta to konserwatystka, która nigdy nie rezygnuje z wyznawanych zasad. Nie poddaje się krótkotrwałym modom. Woli się wyróżniać zarówno postępowaniem jak i wyglądem.

Znane imienniczki:

  • Edith Hannam – brytyjska tenisistka
  • Édith Piaf – francuska pieśniarka
  • Edith Roosevelt – amerykańska Pierwsza Dama
  • Edyta Bartosiewicz – polska piosenkarka
  • Edyta Geppert – polska piosenkarka
  • Edyta Herbuś – polska aktorka, modelka i tancerka
  • Edyta Górniak – polska piosenkarka
  • Edyta Stein – święta, patronka Europy, doktor kościoła, filozof, zakonnica-karmelitanka bosa
Twoje imię
Jakie imię wybrać?