Imię: Eleonora – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Eleonora? Kiedy są imieniny Eleonory i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Eleonora

Eleonora – imię pochodzenia hebrajskiego, podchodzi od słów Eli ‘Bóg’ oraz or ‘światło’, dlatego jest tłumaczone ‘Bóg jest moją światłością’. Warto zwrócić uwagę na to, że niektórzy z etymologów badających pochodzenie imion, wskazują na to, że może pochodzić też ono od greckiego czasownika eleo ‘lituję się’ i określają Eleonorę jako kobietę ‘litościwą’. Warto wspomnieć o tym,  że w Polsce po raz pierwszy pojawiło się w dobie średniowieczne. Najbardziej znane było u schyłku wieku XIX, a obecnie raczej nadawane jest dziewczynkom sporadycznie.

Przede wszystkim, Eleonora to kobieta bardzo zasadnicza, która zawsze gotowa jest bronić swoich racji i niechętna jest do żadnych ustępstw. Oprócz tego, zawsze na wszystko ma gotową odpowiedź i potrafi zaradzić każdemu problemowi oraz zawsze znajdzie wyjście z trudnej sytuacji. Ale, co najważniejsze nigdy nikomu nie narzuca swoich reguł, chociaż stara się usilnie, by wszyscy postępowali zgodnie z nimi.

Ogromną jej zaletą jest obowiązkowość. Eleonora zawsze wywiązuje się z powierzonego jej zadania oraz chętnie zabiera głos publicznie. Dlatego doskonale naddaje się na orędowniczkę ludu. Poza tym, z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w różnych akcjach charytatywnych, organizuje zbiórki  w celach dobroczynnych i wspaniale się spełnia w roli polityka. Ponadto, zazwyczaj nie posiada przyjaciółki od serca oraz brakuje jej czasu dla rodziny. Niestety, Eleonora woli przebywać w towarzystwie działaczy niż w rodzinnym gronie.

Nie można ją nazwać uczuciową osobą, gdyż świat emocji jest jej obcy. Z pewnością, ceni sobie szyk i elegancję, w związku z czym niesamowitą wagę przywiązuje do swego stroju, za pomocą którego podkreśla swą wyższość. Oczywiście, higiena odgrywa ważną rolę jej w życiu, bowiem uważa ją za podstawę i nie wyobraża sobie dnia bez porannej toalety. Niekiedy wykazuje też ogromne zdolności artystyczne, dlatego może się sprawdzić w roli projektanta mody lub architekta.

Imieniny Eleonory

Eleonora imieniny obchodzi: 21 lutego oraz 19 grudnia.

Znane imienniczki

  • Eleonora Maria Józefa – królowa Polski, małżonka Michała Korybuta Wiśniowieckiego,
  • Eleonora Duse – aktoraka pochodzenia włoskiego,
  • Eleonora Akwitańska – królowa Francji oraz Anglii,
  • Eleonor Roosevelt – małżonka prezydenta USA, znana działaczka społeczna,
  • Eleonor Gough McKay lub Fagan – znana jest bardziej jako Billie Hiliday, słynna śpiewaczka jazzowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *