Imię: Elwira – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Elwira? Kiedy są imieniny Elwiry i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Elwira

Elwira – żeńskie imię. Nie jest do końca jasne, skąd się wywodzi. Jedna teoria zakłada, że pochodzi ono z języka gockiego i oznacza „prawdziwie szlachetna”, inna natomiast mówi, iż jest to arabskie imię, zaś do Polski dotarło za pośrednictwem języka hiszpańskiego.

Elwira to osoba niezwykle opanowana, dzielnie stawiająca czoła najtrudniejszym wyzwaniom w życiu. Czasem wykazuje się jednak nadmierną agresywnością. Nie pozwala sobą kierować i rządzić. Nawet nie próbuj jej mówić, co ma robić i jak żyć, bo i tak zrobi po swojemu.

Typowa ekstrawertyczka, która zawsze pokazuje swoje uczucia i emocje. Potrafi się łatwo przystosować do otaczającej rzeczywistości. Cechuje ją zdolność logicznego myślenia, a także niesamowita uczuciowość, dlatego też potrafi oceniać zarówno obiektywnie, jak i subiektywnie.

Lubi dużo z siebie dawać. Często angażuje się w akcje charytatywne i społeczne. Ma ogromną siłę walki i zdolność przebicia, a także skłonność do nadmiernego narzucania się innym.

Wyjątkowa poprzez swoją nadzwyczaj dobrze rozwiniętą intuicję i inteligencję. Nic się przed nią nie ukryje. Ponadto ma doskonałą pamięć i jest bardzo ciekawa świata.

Miłość i uczucia stanowią dla niej siłę napędową. Nie jest jednak zanadto towarzyska. Poprzez swoją wrodzoną dumę potrafi być despotyczna i zaborcza.

Imieniny Elwiry

Imieniny Elwiry są obchodzone najczęściej dnia 10 lutego, lecz Elwira może także obchodzić imieniny: 27 stycznia, 8 marca, 25 sierpnia oraz 21 listopada.

Znane imienniczki

  • Elwira „Mejk” Smilgin-Brodzik – polska wokalistka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *