Imię: Emanuel – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Emanuel? Kiedy są imieniny Emanuela i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Emanuel

Emanuel – imię biblijne, wywodzi się od słowa hebrajskiego Immanuel ‘Bóg z wami’. Trzeba powiedzieć, iż w Piśmie Świętym często tak nazywany jest Mesjasz. W Polsce występuje ono niezwykle rzadko, za to ogromną popularnością cieszy się w krajach hiszpańskojęzycznych i we Włoszech.

Warto podkreślić to, iż mężczyzna o tym imieniu na ogół jest spokojny, opanowany, nie daje się ponieść emocjom. Poza tym, często rozmyśla nad różnymi kwestami, ale nie można powiedzieć, iż jest on skory do działania. Ponadto, wszystkie powierzone mu zadania wykonuje dokładnie, ale niestety też bardzo wolno, co denerwuje nie tylko jego przyjaciół, ale głownie współpracowników, którzy muszą często na niego czekać albo go wyręczyć w niektórych obowiązkach, na których realizację brakuje mu czasu.

Oprócz tego, ciągle odczuwa głód wiedzy, dlatego pochłania liczne książki, które są jego największą pasją. Z pewnością, Emanuel lubi też podróżować, poznawać zakątki i ludzi, których dotychczas znał tylko z kart literatury. Należy również podkreślić to, iż często zadaje on niewygodne pytania, co wielu osobom się nie podoba, a nawet niejednokrotnie zostaje oskarżony o wtrącanie się w cudze sprawy. Ale jego ciekawość nie wynika z wścibstwa, po prostu Emanuela interesuje natura ludzka, w szczególności gdy jest odmienna od jego własnej.

Nie zapominamy także o tym, iż mężczyzna o tym imieniu to typ tradycjonalisty, który jest wierny swoim zasadom. Kocha różnorodność i otaczający go świat oraz ludzi. Uwielbia spędzać czas na łonie natury i obserwować rośliny, kamyczki, zwierzęta. Ponadto, doskonale się sprawdza w roli męża i ojca, bowiem rodzinę zawsze stawia na pierwszym miejscu. Należy zwrócić uwagę na to, że Emanuel jest dosyć zaradnym człowiekiem, który potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji. A, co najważniejsze, często w życiu mu się wszystko układa, dlatego wielu sądzi, iż się urodził pod szczęśliwa gwiazdą.

Imieniny Emanuela

Emanuel imieniny może obchodzić w następujące dni: 25 stycznia, 26 marca, 10 lipca oraz 11 października.

Znani imiennicy

  • Immanuel Kant – filozof,
  • Emanuel Swedenborg – filozof,
  • Carl Pfilipp Emmanuel Bach – kompozytor,
  • Emanuel Chabrier- kompozytor,
  • Manuel de Falla – kompozytor,
  • bł Emanuel Martin Sierra – hiszpański asceta i męczennik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *