Imię: Emanuela – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Emanuela? Kiedy są imieniny Emanueli i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Emanuela

Emanuela – imię biblijne, stanowi żeński odpowiednik imienia Emanuel, wywodzącego się od słowa hebrajskiego Immanuel ‘Bóg z wami’. Przede wszystkim, to imię w naszym kraju pojawiło się niedawno, bowiem w ostatnich kilkudziesięcioleciach. Dlatego należy do bardzo rzadkich, ponieważ nadawane jest sporadycznie,  najczęściej w kręgach artystycznych. Bywa iż używane jest zamiennie z mieniem Manuela, które stanowi jego skróconą wersję.

Warto podkreślić to, iż kobieta o tym imieniu jest bardzo kulturalna, nigdy się nie awanturuje, gdyż uważa, że to uwłacza jej godności. Poza tym, nie traci czasu na wieloletnie obrazy, w związku z czym wszelkie niesnaski stara się wyjaśnić natychmiast. Ponadto, jest osobą inteligentną, posiadają szereg talentów, które stara się rozwijać w miarę swoich możliwości. Nigdy nie osiada na laurach, tylko podąża za nowymi wyzwaniami. Kocha rywalizować w pracy, ale mówimy tu oczywiście o zdrowej konkurencji, gdyż Emanuela zawsze postępuje fair.

Oprócz tego, najczęściej jest typem choleryka, szybko się denerwuje, ale równie szybko przechodzi jej wszelka złość. Należy powiedzieć też o tym, iż uwielbia aktywnie spędzać czas, najczęściej na łonie przyrody. Kocha góry oraz morze i swoimi pasjami skutecznie zaraża wszystkich dookoła. Nie zapominamy także o tym, iż Emanuela jest bardzo otwartą osobą, nie obawia się nowych znajomości, nie ma oporów przed tym, by zagadać do nieznajomej osoby. Warto podkreślić to, że jest kobietą uwielbiającą być w centrum uwagi, w związku z tym robi wiele szumu koło siebie. Oczywiście, przeważnie przebywa tam, gdzieś mnóstwo ludzi, gdyż w wtedy czuje się najlepiej. Otacza się zawsze gronem licznych przyjaciół i znajomych, a na jej twarzy nieustannie gości szczery uśmiech.

Imieniny Emanueli

Emanuela imieniny może obchodzić w następujące dni: 25 stycznia, 26 marca.

Znane postacie

  • Emanuelle Seigner – francuska modelka i aktorka filmowa, żona Romana Polańskiego,
  • Emanuela de Paula – brazylijska modelka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *