Imię: Emilian – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Emilian? Kiedy są imieniny Emiliana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Emilian

Męskie imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy rzymskiego rodu patrycjuszy ‘Aemilianus’ i może oznaczać tyle co „żarliwy, rywal” bądź też „pochodzący z rzymskiego rodu Emiliuszów”. W Polsce imię to jest znane dopiero od XIX w.

Emilian z pewnością nie należy do osób cichych, skromnych i zamkniętych w sobie. Wszędzie, gdzie się znajdzie, musi zaakcentować swoją obecność. Lubi skupiać na sobie uwagę otoczenia. Nawet, jeśli się nie sprzeciwia, to na pewno musi wtrącić swoje przysłowiowe „trzy grosze”.

To, co go wyróżnia, to niesamowita inteligencja, błyskotliwość i bystrość umysłu. Ponadto cechuje go ponadprzeciętna pamięć i niesłychany refleks. Niestety nie potrafi zapanować nad swoimi emocjami. Bywa nadpobudliwy i nerwowy. W miłości jest oddany i lojalny, potrafi wynagrodzić partnerce wszystkie złe chwile.

Jest osobą bardzo aktywną i towarzyską. Nie znosi bezczynności. Jego praca musi polegać na ciągłym ruchu i wiązać się z szerokimi kontaktami z ludźmi. Tylko w takich warunkach jest w stanie odnieść sukces. Tak więc doskonałe dla niego zawody to: muzyk, handlowiec, aktor lub konferansjer.

Emilian bardzo chroni swoje życie prywatne. Jest układny, wie, co to kompromis, nie lubi wdawać się w konflikty. Bardzo zależy mu na opinii bliskich. Często miewa problemy z podejmowaniem decyzji, stąd też chętnie korzysta z rad i wskazówek otoczenia.

Imieniny Emiliana

Imieniny Emiliana są obchodzone najczęściej 18 lipca i 8 sierpnia. Emilian może obchodzić imieniny także: 29 kwietnia, 31 lipca, 11 września, 11 października, 12 listopada oraz 6 grudnia.

Znani imiennicy

  • Emilian Kamiński – polski aktor i reżyser

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *