Imię: Ernesta – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Ernesta? Kiedy są imieniny Ernesty i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ernesta

Ernesta to imię o pochodzeniu germańskim, będące żeńskim odpowiednikiem imienia męskiego Ernest. Z kolei Ernest swój początek bierze w słowie „ernust”, oznaczającego „zapał, walka”, ale też „powaga, stateczność”.

Ernesta to niepokorna indywidualistka, trudno jest jej się komuś podporządkować, nie lubi rozkazów i nakazów. Zwykle jest inteligentna, oczytana i ma zdolność trafnej oceny sytuacji. Nie lubi być ograniczona w czterech ścianach, stąd też lubi podróże, ale i ryzyko – czasem stawia wszystko na jedną kartę. Zdecydowanie nie należy do domatorów. Chętnie inicjuje nowe projekty i przedsięwzięcia. Często chadza swoimi drogami. Ma bogate i uporządkowane życie wewnętrzne, jest otwarta na świat i dba o kontakty towarzyskie. Ma duże aspiracje i sporą ambicję, sięga wysoko i zwykle odnosi sukces, jest zdolna do wielkich czynów.

Ernesty są wrażliwe, bronią tych, którym dzieje się krzywda, często interesują się sprawami innych, ale tylko po to, by im pomóc. Cechuje je umiłowanie piękna i silna zmysłowość, nad którą potrafią jednak zapanować. Są szczodre, szczere i kochliwe, ale i zazdrosne. Często sprawdzają się jako nauczycielki.

Imieniny Ernesty

Ernesta imieniny obchodzi dnia 31 lipca.

Znane imienniczki

  • Antonina Ernesta Amalia Sachsen-Coburg-Saalfeld — niemiecka księżniczka z dynastii Sachsen-Coburg-Saalfeld, księżna Saksonii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *