Imię: Erwin – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Erwin? Kiedy są imieniny Erwina i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Erwin

Erwin – imię  pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od złożenia słowa eber – „odyniec” i win – „przyjaciel„. Może też oznaczać: „przyjaciel odyńca” (czyli odważny, waleczny jak odyniec), „przyjaciel honoru” (czyli człowiek honoru), „przyjaciel wojska” (czyli żołnierz).Jest to mężczyzna, który wie czego chce w życiu i zawsze osiąga swój cel. Jest zdolny poświęcić wszystko nawet współpracowników czy członków własnej rodziny.

W działaniu cechuje go konsekwencja i dynamizm.  Zazwyczaj dochodzi do wytyczonych sobie celów. Może zrobić wszystko by tylko zapewnić swoim bliskim dobrobyt i przyjazną atmosferę. Niestety jest bardzo podatny na stres i szybko się denerwuje. W miłości nie jest typem romantycznego kochanka, a raczej twardego macho. Jest zawsze dobrze zorganizowany oraz stabilny psychicznie.

Tego czego nie lubi to bezowocne i długie zebrania bez konkretnych argumentów.Jest prawym obywatelem, który zawsze postępuje według określonych zasad. Ma charakter dowódczy i liczy na to, że ostatnie zdanie należy właśnie do niego. Przyjaciele oraz rodzina często zwracają się do niego za pomocą zwrotów takich jak: Erwinek, Erwi, Eri, Winek, Winuś. Jego ulubiony kolor to czerwony a szczęśliwy kamień to rubin.

Imieniny Erwina

Erwin imieniny obchodzi w następujące dni: 19 stycznia, 16 kwietnia, 24 kwietnia oraz 18 lipca.

Znani imiennicy

  • Erwin Axer – polski reżyser teatralny, autor felietonów teatralnych i zapisków wspomnieniowych.
  • Erwin Huber – niemiecki polityk
  • Erwin Koeman – piłkarz holenderski
  • Erwin Teufel – niemiecki polityk (CDU), w latach 1991-2005 premier jednego z krajów związkowych Niemiec – Badenii-Wirtembergii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *