Imię: Erwina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Erwina? Kiedy są imieniny Erwiny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Erwina

Erwina – żeński odpowiednik imienia Erwin, które ma pochodzenie germańskie i wywodzi się od słowa irmin, oznaczającego „szanowany, czczony” lub „potężny, silny, straszny”. Wedle innej hipotezy imię Erwin pochodzi od staroniemieckich słów: heri, oznaczającego „wojsko” i wini, oznaczającego „przyjaciel” lub z połączenia słów era – honor i wini – przyjaciel.

Kobiety o imieniu Erwina są zdecydowanymi, pewnymi siebie kobietami, silnymi wewnętrznie, które wiedzą, czego chcą od życia i dążą do realizacji swoich celów. Praktyczne, pragmatyczne, a przy tym dynamiczne, z energią i zapałem podejmują się nowych wyzwań i obowiązków. Praca zawodowa jest dla nich niezwykle ważna – pozwala im uzyskać samodzielność i niezależność, dzięki niej realizują swoje możliwości, czują, że się rozwijają i doskonalą. Erwina gotowa jest wyrzec się wiele dla skutecznego poprowadzenia swojej kariery zawodowej. Zawsze działa energicznie, szybko, zdecydowanie, z zapałem i myślą skierowaną na efekty. Zdecydowanie bardziej woli działać niż mówić, planować i obmyślać strategie i sposoby działania. Nie lubi ona długich, skomplikowanych i jałowych dyskusji, za to szybko przechodzi do działania. Erwina będzie znakomicie sprawdzać się jako wykonawczyni planów i strategii obmyślonych przez kogoś innego.

Erwina jest profesjonalistką i perfekcjonistką we wszystkim, co robi i jednocześnie nie znosi niechlujstwa, niedbalstwa i lekceważenia obowiązków. Te cechy jej charakteru widoczne są także w życiu rodzinnym – będzie niejednokrotnie zbyt pedantycznie wymagać od męża i dzieci skrupulatnego wypełniania każdej czynności. Bywa nerwowa i nieco zbyt pobudliwa, ale mimo to potrafi stworzyć w domu przyjazną, ciepłą atmosferę i dać poczucie bezpieczeństwa partnerowi i dzieciom. Lubi beztroskie i wesołe spotkania z przyjaciółmi, w czasie których potrafi zrelaksować się, rozluźnić i bawić się swobodnie.

Imieniny Erwiny

Erwina imieniny obchodzi w następujące dni: 19 stycznia, 16 kwietnia, 24 kwietnia oraz 26 kwietnia.

Znane imienniczki

  • Erwina Ryś-Ferens – polska panczenistka (uprawia łyżwiarstwo szybkie), zdobywczyni medali na mistrzostwach Europy i świata;
  • Erwina Ziomkowska – artystka, performerka, tworzy instalacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *