Imię: Eugenia – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Eugenia? Kiedy są imieniny Eugenii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Eugenia

Imię Eugenia pochodzi od greckiego słowa, oznaczającego „z dobrego rodu pochodząca”. Jego męskim odpowiednikiem jest Eugeniusz.

Eugenia to osoba niezwykle zaradna, praktyczna. Doskonale radzi sobie z otaczającą rzeczywistością, a także z przeciwnościami losu. Umie się odnaleźć w każdej sytuacji. Poprzez swój zorganizowany styl życia, dba o swoje sprawy i potrafi z niesłychanym zacięciem i uporem walczyć o swoje.

Zaborcza, niezależna, poszukująca wciąż nowych przygód. Posiada bardzo bujną wyobraźnię. Ślepo brnie naprzód, nie zważając na nic, ani na nikogo. Gdy coś idzie nie po jej myśli, reaguje bardzo gwałtownie i najlepiej wtedy nie wchodzić jej w drogę.

Aktywna, czasami wręcz nadpobudliwą. Swoją energią i dynamizmem zaraża otoczenie. Interesują ją podróże i wszystko, co związane z medycyną. Równie dobrze jednak czuje się na kierowniczych stanowiskach.

Cechuje ją zdolność logicznego myślenia i praktyczna inteligencja, wynikająca z jej działania. Nie należy się po niej spodziewać nadmiernego przypływu uczuć, a już na pewno ich okazywania. Jej kontakty towarzyskie są raczej sporadyczne. Potrafi po wielu latach przypomnieć sobie o starych znajomych.

Wyznaje zasadę „Wszystko albo nic!” Jej ekspansywność, energia i werwa potrafi czasem przerazić znajomych i bliskich, lecz dzięki temu wiedzą, że w jej towarzystwie nuda im nie grozi.

Imieniny Eugenii

Imieniny Eugenii są obchodzone najczęściej dnia 25 grudnia, lecz Eugenia może także obchodzić imieniny: 7 lutego, 6 marca, 10 marca, 6 września oraz 16 września.

Znane osoby o imieniu Eugenia

  • Eugenia z Yorku – księżniczka Zjednoczonego Królestwa
  • Eugenia Herman – polska aktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *