Imię: Eugeniusz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Eugeniusz? Kiedy są imieniny Eugeniusza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Eugeniusz

Eugeniusz to imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa “eugenes”, które znaczy tyle co “szlachetnie urodzony, wielkoduszny, wzniosły, zacny”. Geniuszami były nazywane pierwotne duchy opiekuńcze rodu, dlatego też człowiekiem geniuszem nazywano tego, który był pod opieką tych właśnie duchów.

Mówi się że Eugeniusz jest mężczyzną nerwowym. Często wpada w furię i niestety nie wie jak się uspokoić. Chce wszystko posiadać i w sowim zachowaniu jest bardzo zaborczy. Zazdrość to również jedna z ich głównych wad. Osoby o tym imieniu są również bardzo uczuciowe i pragną widzieć wszystko przez różowe okulary. Niestety nie jest to dobre podejście do życia, bo przez to wpadają w pułapki, a z porażek ciężko im się podnieść. Są to ludzie bardzo niezdecydowani i lepiej by decyzję podejmowały za nie osoby bliskie. Nie przepadają za aktywnością fizyczną. Przed jakimkolwiek działaniem muszą odpowiednio się przygotować zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Często kierują się intuicją, która dobrze im podpowiada. Są ciekawi świata, dlatego też lubią podróżować i poznawać nowe kultury, tradycje oraz obyczaje. Lubią zamykać się w sobie i przeżywać wszystko sam na sam. Niestety są skłonni ulegać wpływom z zewnątrz, co może sprowadzić ich na złą drogę.

W sprawach sercowych wykazują się raczej brakiem zaangażowania. Nie okazują otwarcie swoich uczuć i nigdy nie dają po sobie poznać, co tak naprawdę czuja.
Nie narzekają na zdrowie. Niestety szybko się męczą i nie mogą zbyt długo pracować. Aby się ustatkować potrzebują naprawdę dużo czasu. Doskonale poradziliby sobie w zawodach związanych z zastosowaniem innowacyjnych technologii. Dlatego też idealnym dla nich zawodem byłby zawód inżyniera, badacza czy architekta.

Imieniny Eugeniusza

Imieniny Eugeniusza są obchodzone najczęściej w dniach: 4 stycznia, 2 czerwca, 6 września i 30 grudnia. Eugeniusz może obchodzić imieniny także: 7 marca, 8 lipca, 13 lipca, 18 lipca, 29 lipca, 13 listopada, 13 grudnia oraz 20 grudnia.

Znani imiennicy

  • Eugene Cernan – astronauta amerykański
  • Eugeniusz de Mazenod – założyciel zakonu oblatów
  • Eugeniusz Żmijewski – literat, agronom, zesłany na Syberię w latach 1839–1856
  • Eugene Shoemaker – amerykański astronom i geolog.
  • Eugene O’Neill – dramaturg amerykański, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1936

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *