Imię: Eulalia – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Eulalia? Kiedy są imieniny Eulalii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Eulalia

Eulalia – imię żeńskie wywodzące się z języka greckiego. Imię to pochodzi od połączenia dwóch słów: eu, oznaczającego „dobrze” i lelein, oznaczającego „mówić”, zatem imię Eulalia można tłumaczyć jako „dobrze mówiąca” lub „elokwentna”. W Polsce imię to pojawia się w XIX wieku, ale nigdy nie należało do popularnych.

Eulalia należy do osób bardzo spokojnych, tajemniczych i delikatnych. Niezmiernie łatwo ją zranić i sprawić jej przykrość i zazwyczaj brakuje jej odporności psychicznej. Nie potrafi nie przejmować się negatywnymi opiniami innych ludzi, krytyką i brakiem akceptacji. Nie potrafi bronić się, odpierać ataków na swoją osobę, nie należy do osób, które potrafią sprzeciwić się stanowczo innym i postawić na swoim. Jej naczelną cechą jest dostosowywanie się do sytuacji, szybkie adaptowanie się do nowej sytuacji i uleganie opiniom i woli innych. Eulalia pozostaje zawsze tajemnicza i małomówna, nie opowiada o sobie, swoje życie prywatne, jak i swoje myśli i uczucia chowa głęboko w sobie i bardzo rzadko je ujawnia.

Kobiety o imieniu Eulalia nie należą do bardzo towarzyskich osób, ale zawsze są dla innych życzliwe, miłe i uczynne. Nigdy nie odmawiają pomocy innym ludziom i zdarza się często, iż znajomi wykorzystują to i nadużywają jej życzliwości. Eulalia nie nawiązuje zazwyczaj silnych i bliskich przyjaźni, gdyż niezwykle rzadko potrafi otworzyć się i odsłonić swoje uczucia i myśli. Niezwykle ważna jest dla niej miłość, która daje jej poczucie bezpieczeństwa i stabilności psychicznej. Na początku jest zawsze nieufna i bardzo skryta, ale gdy ktoś zdobędzie jej zaufanie, jest lojalną i wierną partnerką. W życiu zawodowym jest dokładnym i obowiązkowym pracownikiem, świetnie sprawdza się na stanowiskach asystentki, sekretarki, organizatorki różnych przedsięwzięć itp.

Imieniny Eulalii

Eulalia imieniny obchodzi 12 lutego, 6 października oraz 10 grudnia.

Znane imienniczki

  • św. Eulalia – męczennica, żyjąca w Barcelonie w III wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *