Jakie jest znaczenie imienia Eustazy? Kiedy są imieniny Eustazego i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.
Znaczenie imienia Eustazy
Eustazy – imię pochodzenia greckiego, jego pierwszy człon eu- oznacza ‘dobrze’, zaś drugi stás(is) ‘trwanie, wytrwałość’, a więc mężczyzna o tym imieniu jest wytrwały w czynieniu dobra. Ponadto, używane jest również zamiennie z imieniem Eustazjusz. Warto zwrócić uwagę na to, iż imię Eustazy praktycznie nie występuje w naszym kraju, gdyż nadawane jest chłopcom sporadycznie, raz na kilka lat.
Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu jest typem realisty, który nie daje się unieść wielkim uczuciom, tylko trzeźwo patrzy na różne sprawy. Ponadto, nie ma w zwyczaju uganiać się za nierealnymi marzeniami, ponieważ uważa, iż należy cieszyć się z tego, co się posiada, a nie tracić czasu na pogoń za mrzonkami. Poza tym, ważna jest dla niego rodzina, której poświęca cały swój wolny czas, w szczególności uwielbia spędzać wakacje z żoną i dziećmi na łonie natury.
Z pewnością, Eustazy jest osobą pracowitą, która powoli dąży do sukcesu, ale zawsze go osiąga, ale często dopiero po wielu latach. Warto podkreślić to, iż nie jest człowiekiem konfliktowym, zawsze wysłuchuje argumentów przeciwnych mu osób i stara się zrozumieć ich racje. Oprócz tego, można powiedzieć, iż nie lubi opuszczać na długo swego przytulnego domku, bowiem w nim czuje się najlepiej. Kocha wykonywać prace w ogrodzie, który niejednokrotnie jest jego wizytówką. Nigdy się nie spóźnia i punktualności też oczekuje od swoich znajomych oraz przyjaciół, gdyż według niego świadczy ona o ich kulturze osobistej, a także szacunku wobec drugiej osoby. Poza tym, Eustazy lubi majsterkować, bowiem tą pasją zaraził się już w dzieciństwie i często zaraża nią swym synów, jeśli ich posiada.
Imieniny Eustazego
Eustazy, Eustazjusz imieniny obchodzi 29 marca oraz 16 lipca.
Znani imiennicy
- św. Eustazjusz – opat z Luxeuil,
- Eustazy Borkowski – kapitan żeglugi wielkiej, dowódca polskich transatlantyków w dwudziestoleciu międzywojennym.