Imię: Euzebiusz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Euzebiusz? Kiedy są imieniny Euzebiusza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Euzebiusz

Euzebiusz – imię męskie pochodzenia greckiego, które pochodzi od słowa oznaczającego „bogobojny, święty”. Imię nie należy u nas do bardzo popularnych.

Mężczyźni o imieniu Euzebiusz należą do cierpliwych, spokojnych i systematycznych osób o skłonnościach introwertycznych. Bardzo opanowani, łagodni i zrównoważeni w każdej sytuacji. Ich najważniejszymi cechami są skrupulatność i wytrwałość, dzięki którym świetnie radzą się z pracami wymagającymi systematyczności i dokładności. Swoje obowiązki zawsze wypełniają solidnie i dokładnie, będą nawet robić więcej niż się od nich wymaga. Mają bardzo silne poczucie obowiązkowości – solidne wykonywanie powierzonych im zadań to dla nich sprawa honoru. Bardzo skrupulatny, dokładny o analitycznej inteligencji, świetnie sprawdzi się w zawodach adwokata, nauczyciela, farmaceuty, natomiast będzie miał trudności w wypadku zawodów wymagających kreatywności, spontaniczności, oryginalności. Euzebiusz nie lubi u innych ludzi lekceważącego i niedbałego podejścia do pracy, roztargnienia, impulsywności i spontaniczności. Lubi jasne, sprecyzowane sytuacje, a unika dwuznacznych, skomplikowanych spraw i związków.

Euzebiusz jest bardzo ostrożny w wypadku zawierania związków miłosnych. Będzie bał się, iż emocje, namiętność odbiorą mu swobodę i niezależność w działaniu i myśleniu. Za wszelką cenę unikają relacji, w których to druga strona dyktuje warunki i w których muszą się podporządkować woli innych ludzi. Euzebiusz nie należy do bardzo towarzyskich osób, jest niestały w kontaktach z innymi, nie zależy mu na utrzymywaniu stałych przyjaźni. Lubi za to bardzo życie rodzinne pod warunkiem, że nie musi całkowicie podporządkować swojego czasu rodzinnym zasadom i obowiązkom. Mężczyźni ci szczególnie cenią odpoczynek na łonie natury, bardzo przywiązani są do spokojnych i cichych zakątków przyrody.

Imieniny Euzebiusza

Imieniny Euzebiusza są obchodzone najczęściej: 14 sierpnia oraz 16 grudnia. Euzebiusz może obchodzić imieniny także: 20 stycznia, 31 stycznia, 24 kwietnia, 21 czerwca, 12 lipca, 2 sierpnia, 12 sierpnia, 17 sierpnia, 25 sierpnia, 8 września, 21 września, 26 września, 4 października, 22 października oraz 15 grudnia.

Znani imiennicy

  • Euzebiusz Smolarek – polski piłkarz, grający w reprezentacji kraju;
  • Euzebiusz Słowacki – ojciec poety Juliusza Słowackiego, teoretyk i historyk literatury, pracował jako profesor na Uniwersytecie Wileńskim;
  • Euzebiusz z Cezarei – teolog i pisarz chrześcijański żyjący na przełomie III i IV wieku, był biskupem Cezarei w Palestynie;
  • Euzebiusz z Vercelii – italski pisarz wczesnochrześcijański żyjący na przełomie III i IV wieku, biskup, święty katolicki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *