Imię: Ewelina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Ewelina? Kiedy są imieniny Eweliny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ewelina

Ewelina – imię żeńskie. Jego pochodzenie nie jest pewne, prawdopodobnie pochodzi od celtyckiego słowa eibhlin oznaczającego „radość, światło”Według innej hipotezy imię to wywodzi się od starofrancuskiego słowa aveline, oznaczające „mały ptak” i jest zdrobnieniem od łacińskiego słowa avis czyli „ptak”.

Kobiety o imieniu Ewelina są zazwyczaj introwertyczkami o bogatym życiu wewnętrznymZawsze starają się zachować niezależność i samodzielność i zawsze chodzą własnymi ścieżkami. Nie znoszą konieczności podporządkowywania się komuś, ulegania czyjemuś wpływowi. Często będą działać wbrew zakazom i ogólnie przyjętym normom. Bardzo łatwo je dotknąć, łatwo się obrażają, ale i szybko będą dążyć do porozumienia. W relacjach międzyludzkich bywają bardzo zaborcze i ta cecha jest przyczyną wielu konfliktów i spięć między nią a innymi ludźmi. Ewelina należy do osób dynamicznych i pobudliwych, lubi, gdy dzieje się dużo wokół niej, ale nie przekłada tej energii i dynamizmu na konkretne, wymierne działania i efekty. Niestety Ewelina nie potrafi skupić się dłużej na konkretnych działaniach – brakuje jej wytrwałości i uporu w dążeniu do celu.

Ewelina nie przykłada ogromnej wagi do robienia kariery zawodowej, nie dąży do osiągnięcia sukcesów, nie lubi rywalizacji. Jeśli jednak uda się jej zająć wysokie stanowisko, będzie odpowiedzialnie i sprawiedliwie wypełniać swoje obowiązki i zadania. W miłości kobiety te bywają bardzo zaborcze i przewrotne, nie można im ufać bezwzględnie, gdyż w każdej chwili mogą zmienić zdanie w obronie swojej niezależności. W przyjaźni lubią dawać innym radość. Są zazwyczaj lubiane w towarzystwie, ale nie przykładają do życia towarzyskiego wielkiej wagi. Mają skłonność do zamykania się w sobie i nie ujawniania swych uczuć.

Imieniny Eweliny

Ewelina najczęściej obchodzi imieniny 26 maja, ale może także obchodzić imieniny 24 grudnia.

Znane imienniczki

  • Ewelina Flinta – polska wokalistka, uczestniczka „Idola”;
  • Ewelina Hańska – polska arystokratka, przyjaciółka, a później żona pisarza Honore de Balzaca;
  • Ewelina Lisowska – polska piosenkarka;
  • Ewelina Serafin – aktorka filmowa i teatralna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *