Imię: Ezechiel – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Ezechiel? Kiedy są imieniny Ezechiela i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ezechiel

Ezechiel – imię pochodzenia biblijnego, wywodzi się od hebrajskiego słowa Jechezkel oznaczającego ‘Bóg umacnia’. Trzeba powiedzieć o tym, iż to imię było noszone przez wielu świętych i błogosławionych kościoła katolickiego. Obecnie, jest nieco zapomniane, nadawane chłopcom rzadko, gdyż uważane jest za niemodne.

Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu jest zazwyczaj osobą bardzo religijną, wierną swoim przekonaniom, pokładającą ufność w Bogu. Poza tym, cechuje się dużą kulturą osobistą, zawsze wie, jak się zachować w danej sytuacji, dlatego jest dla swoich bliskich i znajomych wzorem postępowania. Ponadto, ceni sobie uczciwość i prawdomówność, gdyż uważa, ze kłamstwo jest uwłaczające dla godności człowieka. Oprócz tego, Ezechiel często występuje w obronie słabszych, w szczególności kobiet i dzieci, nie potrafiących zadbać o siebie. Obca jest mu również zazdrość, nigdy nie życzy źle innym, cieszy się z tego, co posiada.

Nie ulega wątpliwości to, że ważna jest dla niego rodzina i gotów jest poświecić dla niej wszystko. Otóż, marzeniem Ezechiela jest kochająca żona i gromadka dzieci, z którymi mógłby spędzać każdą wolną chwilę. Należy również wspomnieć o tym, że przeważnie posiada wielu przyjaciół, dlatego że ma dobry charakter, zawsze jest szczery i nie jest kłótliwy. Niestety, czasami zapomina o swoim dobru, dlatego cierpi na tym jego zdrowie, a także wizerunek, ponieważ zdarza mu się wyjść do pracy w źle skomponowanym stroju, co czasami wywołuje uśmiech współpracowników. Największą wadą mężczyzny o tym imieniu jest ogromny upór, jeżeli sobie coś postanowi musi to zrobić i nikt nie jest w stanie go odwieść od raz powziętych zamierzeń. Ponadto, jest typem milczka, który nie lubi wiele mówić, ale jak już zabierze głos, to jego wypowiedź nie może przejść bez echa.

Imieniny Ezechiela

Imieniny Ezechiela są obchodzone najczęściej dnia 19 sierpnia, lecz Ezechiel może także obchodzić imieniny 10 kwietnia.

Znani imiennicy

  • Ezechiel – prorok Starego Testamentu,
  • Ezekiel Jackson – amerykański kulturysta,
  • Ezechiel Przemysław Podgórski – polski inżynier i działacz niepodległościowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *