Imię: Fabia – znaczenie imienia, imieniny

Jakie jest znaczenie imienia Fabia? Kiedy są imieniny Fabii? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Fabia

Fabia – żeński odpowiednik imienia Fabiusz, które pochodzi od nazwy rzymskiego rodu Fabiuszów, które to miano wywodzi się z kolei od łacińskiego słowa faba, czyli „fasola„. Patronem tego imienia jest św. Fabiusz (zm. w 303 roku) wspominany wraz ze swoimi towarzyszami – św. Bassusem, Maksymem i Antymem. Imię Fabia należy do bardzo rzadkich imion.

Kobiety o imieniu Fabia należą do natur flegmatycznych, spokojnych i bardzo opanowanychNiezmiernie trudno wyprowadzić je z równowagi, czymś wzburzyć lub poruszyć, gdyż wielu spraw, nieistotnych dla nich, nie dopuszczają głębiej do świadomości. Dzięki tej cesze są zazwyczaj spokojnymi, pogodnymi i rozważnymi kobietami. Gdy natomiast same przeżywają jakieś kłopoty, nie okazują tego i nie uzewnętrzniają swych emocji, ale wciąż zachowują spokojny uśmiech i opanowanie. Z tego powodu niezmiernie trudno odgadnąć co Fabia czuje i o czym myśli. Dla jednych ludzi z jej otoczenia takie usposobienie Fabii będzie nieprzeniknione i tajemnicze, dla innych – nudne i bezbarwne. Fabie są zazwyczaj lubiane przez swoje otoczenie i same bardzo lubią życie towarzyskie.

Fabia nigdy nie będzie działać pośpiesznie – woli rozsądne i przemyślane zachowania. W kwestii życia zawodowego najlepiej czuje się, wykonując wolny zawód – jest wówczas panią swojego czasu, nikt nie stoi nad nią i nie pospiesza jej, a ona ma czas na spokojne wykonywanie zadań, czytanie i pisanie. Często kobiety o tym imieniu przejawiają uzdolnienia artystyczne lub interesują się sztuką literaturą i kulturą. Lubią czytać i uczyć się. Często chcą zrobić więcej niż są w stanie, wówczas jednak nie frustrują się i nie irytują, ale spokojnie robią jedną rzecz i rezygnują z tego, na co brakuje im czasu lub odpowiednich umiejętności. Fabia nie lubi nudy – zwłaszcza tej dotyczącej życia intelektualnego. Najlepiej odpoczywa, czytając, pisząc lub spokojnie ucztując w pogodnym towarzystwie.

Imieniny Fabii

Fabia imieniny obchodzi 31 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *