Imię: Fawila – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Fawila? Kiedy są imieniny Fawili jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Fawila

Fawila – imię żeńskie pochodzenia łacińskiegowywodzi się od nazwy rodowej Favilla, która pierwotnie oznaczała ‘rozżarzony węgiel, gorący popiół, zarzewie, iskrę’. Największą popularnością cieszyło się w dobie średniowiecza, obecnie jest bardzo rzadko nadawane, a nawet uznawane za nieco śmieszne.

Warto podkreślić to, że kobieta o tym imieniu jest typem marzycielki, która zawsze chodzi z głową w chmurach. Z pewnością, posiada ona ogromny talent artystycznyzakochana jest w sztuce, a przyziemne sprawy ją przytłaczają. Poza tym, jest optymistycznie nastawiona do świata i ludzi, gdyż uważa, że szkoda czasu na ciągłe zamartwianie się i myślenie o tym, co by było, gdyby…

Oczywiście, cechuje ją duże poczucie humoruchętnie udziela innym pomocy, ale nie oczekuje nic w zamian. Przede wszystkim, nie są w stanie złamać jej nawet najgorsze porażki, gdyż po każdym upadku podnosi się i dalej wytrwale walczy o swoje. Nie ulega wątpliwości to, że Fawila to kobieta bardzo ambitna, która nigdy nie osiada na laurach. Ponadto, często jest tak zagonioną osobą, że zapomina o swoich bliskich oraz nie ma czasu na założenie własnej rodziny. Oprócz tego, pociąga ją to, co nieznane, dlatego uwielbia podróżować oraz zaznajamiać się z ludźmi o innej kulturze.

Trzeba również powiedzieć o tym, że Fawila występuje często w obronie szczytnych idei, często angażuje się w akcie charytatywne i wspiera uciśnionych. Niestety, zdarza się jej reagować bardzo ostro na wypowiedzi osób, którzy nie zgadzają się z jej poglądami. Dlatego nie każdy chce się wdawać z nią w dyskusję, gdyż zazwyczaj nie słucha argumentów innych ludzi, tylko uparcie stoi przy swoim. Jednak, gdy zrozumie, że nie miała racji, zawsze przyznaje się do błędu i jest gotowa przeprosić obrażaną osobę za swoje zachowanie.

Imieniny Fawili

Fawila imieniny obchodzi 14 marca.

Znane imienniczki

  • św. Fawila – męczennica,
  • Fawila – postać występująca w sztuce pt. „Sapho and Phao” Johna Lyly’ego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *