Imię: Felicjana – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Felicjana? Kiedy są imieniny Felicjany i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Felicjana

Felicjana – imię żeńskie, odpowiednik imienia Felicjan. Imię to pochodzi z języka łacińskiego i powstało jako przydomek od imienia Feliks i oba imiona oznaczają to samo – „łaskawy, szczęśliwy” (od łacińskiego słowa felix)W Polsce obok formy Felicjana występuje także forma Felicjanna. 

Kobieta o imieniu Felicjana ma dwa odmienne oblicza. Jest jednocześnie spokojna, zrównoważona, nieco nawet bierna, wycofana, a z drugiej strony w pewnych sytuacjach i wobec pewnych ludzi staje się gwałtowna, wybuchowa, ale i przedsiębiorcza, zdecydowana. W trudnych, kryzysowych sytuacjach potrafi wziąć sprawy w swoje ręce i z dużą przedsiębiorczością rozwiązać problemy i pokonać przeszkody. Zazwyczaj jednak cechuje się raczej spokojnym namysłem, powolnym działaniem i rozważnym podchodzeniem do wszystkiego. Felicjanę cechuje zazwyczaj analityczna, powolna inteligencja, która sprawia, iż niejednokrotnie gubi się w szczegółach i nie potrafi całościowo ogarnąć problemu. Niejednokrotnie drobiazg potrafi zatrzymać je w działaniu, zniechęcić do dalszego rozwiązywania problemu. Często mają skłonność do odwlekania nieprzyjemnych lub trudnych zadań na później.

Felicjana ma skłonności do zamykania się w sobie. W przyjaźni i miłości kobiety te nie są wylewne, nie okazują jawnie uczuć, ale łagodnie będą otaczać swego partnera opieką i czułością.  Czasem ta ich cicha, niewymowna czułość może paraliżować uczucie. Lubią towarzystwo, przyjęcia, spotkania ze znajomymi. Lubią zapraszać gości na kolacje przyrządzane przez siebie, gdzie zarówno goście, jak i pyszne jedzenie są okazją do rozrywki i zabawy. Kobiety o tym imieniu cechują się silną intuicją – potrafią wyczuć i przewidzieć katastrofy i problemy w swoim życiu. Potrafią też trafnie ocenić charaktery i zamiary innych ludzi. Spokojne, zrównoważone, ostrożne, ale w środku chowają pokłady energii i zdecydowania, które ujawniają się w ciężkich sytuacjach.

Imieniny Felicjany

Felicjana obchodzi imieniny 24 listopada.

Znane imienniczki

  • Felicjanna de Uribe Orbe – błogosławiona Kościoła katolickiego, karmelitańska siostra miłosierdzia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *