Imię: Felicyta – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Felicyta? Kiedy są imieniny Felicyty i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Felicyta

Felicyta – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od słowa felicitas, oznaczającego „urodzaj, szczęśliwość, błogosławieństwo”. Jedną z form zdrobniałych imienia Felicyta jest być może Zyta, dziś funkcjonujące jako osobne imię. Patronkami tego imienia są męczennice za wiarę – św. Felicyta, która zginęła razem ze św. Perpetuą w 203 roku w Kartaginie, Felicyta z Rzymu oraz błogosławiona Maria Felicyta.

Kobieta o imieniu Felicyta charakteryzuje się przede wszystkim dużą ambicja i energią. Dzięki harmonijnemu połączeniu tych dwóch cech potrafi osiągnąć wiele i skutecznie realizuje swoje celeBardzo odważna, dumna Felicyta nie boi się żadnych wyzwań i przeszkód, z energią i pewnością siebie idzie przed siebie. W życiu bardzo pragnie przede wszystkim uznania i dąży do osiągnięcia wysokiej pozycji w życiu społecznym. Zazwyczaj udaje się jej to osiągnąć. Bywa nieraz ekscentryczna, gdyż lubi chodzić własnymi ścieżkami, nie bacząc, co powiedzą na to inni. Pełna dumy, nieraz lekkiej wyższości, nie boi się żadnych opinii ludzkich, a z drugiej strony dąży, by zająć wysoką pozycję w swoim środowisku.

Poza wysokimi ambicjami w życiu zawodowym, Felicyta jest także bardzo towarzyską osobą. Bardzo ceni sobie ciepłe, zaciszne i bezpieczne ognisko domowe, które daje jej wytchnienie od życia zawodowego. W życiu rodzinnym ujawniają się nieraz słabsze strony jej osobowości – egoizm, łatwe wpadanie w gniew lub nadmierna popędliwość. Często bywa bardzo tajemnicza, pilnie strzeże swych zamiarów i planów. Nie jest zanadto czuła, ale nie jest też kapryśna i niezdecydowana.

Imieniny Felicyty

Felicyta imieniny obchodzi: 7 marca, 4 września, 23 listopada.

Znane imienniczki

  • Felicitas Goodman – węgierska antropolog kultury, religioznawca, językoznawca;
  • Felicity Huffman – aktorka amerykańska;
  • Klaudia Felicyta Habsburg – arcyksiężniczka austriacka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *