Imię: Ferdynand – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Ferdynand? Kiedy są imieniny Ferdynand i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ferdynand

Imię wywodzące się od germańskich słów, oznaczających „pokój” oraz „odważny, śmiały”.

Charakter Ferdynanda kształtuje jego wewnętrzny niepokój. To bardzo niepokorna dusza, pełna nieuzasadnionego lęku, strachu i napięć. Przez tą swoją wieczną bojaźliwość, sprawia wrażenie zawsze gotowego do ucieczki.

Osoba o tym imieniu to typowy introwertyk. Nieśmiały, wyobcowany, zamknięty w sobie. Trudno mu przychodzi walka z codziennością, problemy są dla niego barierą nie do pokonania. Zdarza mu się tracić kontakt z rzeczywistością.

Jego nadmierna ciekawość często jest źródłem jego kłopotów. Brak mu zdecydowania i pewności siebie. Bywa za to nadpobudliwy i w niektórych sytuacjach reaguje zbyt emocjonalnie. Nie jest odporny na przeciwności i trudności życiowe. Zamiast odważnie stawić im czoła, Ferdynand woli się wycofać i przeczekać zły czas.

Idealne dla niego zajęcia to te, w których doskonale da się połączyć jego nadzwyczajny intelekt ze zdolnościami manualnymi. Najlepiej sprawdzi się więc w roli handlowca lub rzemieślnika, lecz świetny będzie z niego również nauczyciel lub dziennikarz.

Poza emocjami, które są głównym motorem jego zachowań, w życiu kieruje się intuicją. Posiada zdolność logicznego myślenia, lecz jego wewnętrzny chaos powoduje u niego problemy z ich wyrażaniem.

Ceni sobie swoją wolność i niezależność. Lubi dobre towarzystwo, choć czasem wolałby zostać sam. Nie znosi despotyzmu i arogancji. Ma w życiu dużo szczęścia, choć zdaje się tego nie dostrzegać.

Imieniny Ferdynanda

Imieniny Ferdynanda są obchodzone najczęściej 30 maja, lecz Ferdynand może obchodzić imieniny także: 3 czerwca, 5 czerwca oraz 19 października.

Znane osoby o imieniu Ferdynand

  • Ferdynand Matysik – polski aktor teatralny i filmowy
  • Ferdynand Magellan – portugalski żeglarz, odkrywca i podróżnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *