Imię: Flawian – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Flawian? Kiedy są imieniny Flawiana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Flawian

Flawian – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Imię pochodzi od nazwy rzymskiego rodu Flawiuszów, a miano to z kolei wywodzi się od łacińskiego słowa flavus, oznaczającego „płowy, żółty, złoty”.

Mężczyźni o imieniu Flawian należą do flegmatycznych, spokojnych natur, które niezwykle rzadko okazują gwałtowne lub namiętne emocje i bardzo trudno wzbudzić w nich gwałtowne, żywe reakcje. Wszystko przyjmują ze stoickim spokojem i łagodnością, wyznając zasadę, iż silne emocje i namiętności zaciemniają właściwy, rozsądny ogląd rzeczy. Bardzo zrównoważeni, spokojni, wyrozumiali, opanowani, zawsze potrafią bez nerwów i emocji podejść do każdej, nawet najtrudniejszej sprawy. Niezwykle trudno stwierdzić czy Flawian nie odczuwa w ogóle silnych emocji czy potrafi doskonale nad nimi panować. Przez otoczenie postrzegany jest jako opanowany i przez to silny wewnętrznie mężczyzna. Zazwyczaj potrafi on także patrzeć na świat, na innych ludzi i przede wszystkim na siebie obiektywnie, potrafi przyznać się do błędu, znaleźć źródło problemów i ocenić celnie sytuację.

Flawian należy do towarzyskich, życzliwych dla innych ludzi, ale nigdy nie będzie on uzależniał swojego samopoczucia lub swojej samooceny od reakcji i zachowań innych ludzi. Mimo iż nie będzie głośno wyrażał swojej chęci niezależności, nie pozwoli nigdy, by inni kierowali nim. Flawian jest doskonałym obserwatorem świata i znawcą natury ludzkiej. Wiele osób zwraca się do niego z problemami, pyta go o radę, o obiektywną opinię. Sam zaś jest niezależny – nie potrzebuje akceptacji innych ludzi, sam radzi sobie ze swoimi kłopotami. W życiu zawodowym jest solidnym i odpowiedzialnym pracownikiem, który dla własnej satysfakcji będzie robił więcej niż się od niego wymaga. W miłości jest bardzo stały i wierny, szuka kobiety, która będzie przede wszystkim jego partnerką.

Imieniny Flawiana

Flawian imieniny może obchodzić w następujące dni: 28 stycznia, 14 lutego, 16 lutego, 17 lutego, 18 lutego, 24 lutego, 20 lipca, 23 sierpnia oraz 22 grudnia.

Znani imiennicy

  • św. Flawian – patriarcha Konstantynopola żyjący w V wieku;
  • św. Flawian – biskup Antiochii, żyjący na przełomie V i VI wieku, bronił uchwał soboru chalcedońskiego, przez co został skazany na ścięcie przez cesarza Anastazego;
  • Flavio Cotti – prezydent Szwajcarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *