Imię: Flora – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Flora? Kiedy są imieniny Flory i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Flora

Flora – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, pochodzące od imienia rzymskiej bogini kwiatów i wiosny. W Polsce imię to występowało już w 1375 roku. Jego męskim odpowiednikiem jest imię Florus.

Kobiety o imieniu Flora są naturami delikatnymi i wrażliwymi. Z jednej strony mają skłonność do introwertyzmu, marzycielstwa i nastrojów melancholijnych, a z drugiej strony, będąc w dobrym humorze, Flora jest kobietą żywą i pełną radości życia. W samotności oddaje się marzeniom, snuciu planów i projektów, melancholizowaniu, pozwala swoim myślom spokojnie płynąć. Gdy zaś znajdzie się w towarzystwie, ożywia się, przepełnia ją energia i pragnie błyszczeć na tle innych osób. Bardzo lubią uroczyste przyjęcia, pyszne kolacje i niezobowiązujące spotkania towarzyskie. Również rodzina jest dla niej bardzo ważna – daje jej poczucie bezpieczeństwa i oparcie. Kobiety o imieniu Flora są zazwyczaj otwarte, życzliwe dla otoczenia, obiektywnie oceniające sytuacje. W głębi jednak zawsze czai się u nich nieufność, często boją się pokazać swe prawdziwe uczucia.

Ich naczelną cechą jest chęć zadziwiania otoczenia i wyróżniania się na tle tłumu. W tym wypadku stają się również bardzo zaborcze i będą chciały za wszelką cenę być pierwsze i najważniejsze w towarzystwie. By zwrócić na siebie uwagę, Flora ubiera się ekscentrycznie, w pstrokate ubrania o oryginalnych fasonach. Co ciekawe, kobiety te podbijają tłumy i nigdy nie ulegają wpływom innych. Gdy coś przeszkadza im w realizacji ich planów, bywają przykre, dokuczliwe dla otoczenia. Posiadają niezmiernie silną wolę oraz lubią często posługiwać się kpiną.

Imieniny Flory

Imieniny Flory są najczęściej obchodzone 24 listopada, lecz Flora może obchodzić imieniny: 11 czerwca, 29 lipca i 29 sierpnia.

Znane imienniczki

  • św. Flora – francuska zakonnica;
  • Flora Ogilvy – brytyjska arystokratka i członkini rozszerzonej rodziny królewskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *