Imię: Franciszek – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Franciszek? Kiedy są imieniny Franciszka i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Franciszek

Imię Franciszek zyskało na popularności dzięki św. Franciszkowi z Asyżu. Wywodzi się ono z języka włoskiego i oznacza człowieka wolno urodzonego.

Osoby o tym imieniu charakteryzuje niesamowita precyzja, rzetelność i poczucie obowiązku. Są bardzo przywiązani do tradycji, kochają wszystko to, co praktyczne i trwałe. Z optymizmem patrzą w przyszłość, nie boją się tego, co przyniesie dzień. Choć najlepiej czują się pośród tego, co jest im doskonale znane, starają się śledzić wszelkie nowinki technologiczne i odważnie stawiać im czoła.

Są bardzo lubiani przez otoczenie, cieszą się sporym uznaniem i szacunkiem zarówno wśród sąsiadów, jak i wśród współpracowników. Miejski zgiełk zdecydowanie nie jest dla nich, najlepiej czują się bowiem na polskiej wsi, gdzie mogą rozkoszować się świeżym powietrzem i odpoczywać na łonie natury.

Miłośnicy zwierząt i przyrody. Maję ogromne serce, którym pragną podzielić się z innymi. Chętnie pomagają potrzebującym, mają doskonałe podejście do dzieci. Ich rodzina z reguły jest bardzo liczna i przywiązana do tradycji religijnych.

Sprawiają wrażenie bardzo zdecydowanych i pewnych siebie. W rzeczywistości jednak są bardzo nieśmiali, choć starają się tego nie pokazywać. Zawsze chcą mieć rację, bywa jednak, że targają nimi wewnętrzne wątpliwości co do słuszności własnych poglądów i opinii.

Imieniny Franciszka

Franciszek imieniny obchodzi 35 razy w roku. Imieniny Franciszka są najczęściej obchodzone: 29 stycznia, 2 kwietnia, 11 maja 4 czerwca, 21 sierpnia, 20 września, 4 października, 10 października oraz 3 grudnia. Franciszek może także obchodzić imieniny: 15 stycznia, 2 lutego, 17 lutego, 18 lutego, 20 lutego, 2 marca, 8 marca, 27 marca, 9 kwietnia, 6 maja, 24 maja, 3 czerwca, 17 czerwca, 20 czerwca, 14 lipca, 25 lipca, 4 sierpnia, 2 września, 9 września, 10 września, 12 września, 16 września, 17 września, 25 września, 29 września, 30 września, 29 października, 24 listopada, 27 listopada i 29 listopada,

Znane osoby noszące imię Franciszek

  • Franciszek Bielak – historyk literatury
  • Franz Kafka – niemieckojęzyczny pisarz
  • Franciszek Kanty Łuczyński – astronom i matematyk
  • Franciszek Macharski – arcybiskup archidiecezji krakowskiej
  • Franciszek Pieczka – polski aktor
  • Franz Schubert – austriacki kompozytor
  • Frank Sinatra – amerykański piosenkarz i pisarz
  • Franciszek Smuda – trener reprezentacji Polski
  • Papież Franciszek – Ojciec Święty, kardynał – Jorge Mario Bergoglio
  • Franciszek z Asyżu – święty Kościoła katolickiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *