Imię: Franciszka – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Franciszka? Kiedy są imieniny Franciszki i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Franciszka

Franciszka to imię utworzone od męskiego imienia Franciszek. W naszym kraju było znane od XIX wieku w formie Frania oraz Franka. Imię to kojarzy się głównie ze świętymi patronami.

Franciszka jest niespokojną osobą, która nie może usiedzieć spokojnie na miejscu przez 5 minut. Uwielbia aktywność fizyczną i nie znosi bezczynności. Z drugiej strony nie lubi się zbytnio spieszyć, gdyż raczej woli wykonać coś powoli a dokładnie. To kobieta przeżywająca każdą, nawet najmniejszą uwagę z czyjejś strony. Źle znoszą porażki i nie mogą się z nich szybko podnieść. Nie mogą brać zbyt dużo na swoje barki, bo wiedzą że nie dadzą rady. Są tylko zewnętrznie silne bowiem duszą w sobie wszystkie złe emocje, z którymi nie mogą sobie poradzić. Czasem wybuchają gniewem gdy już nie mogą poradzić sobie z powierzonymi im zadaniami. Zwykle nie wierzą we własne siły i potrzebują wsparcia rodziny, bliskich i znajomych.
W okresie szkolnym wykazują się wzorową organizacją, pilnością i obowiązkowością. Idealnym dla nich zawodem byłby zawód sekretarki albo urzędniczki. Kobiety te lubią wszystko co związane z prawem oraz wymiarem sprawiedliwości. Z drugiej jednak strony dobrze czułyby się także w zawodach takich jak: kosmetyczka, masażystka, chemiczka czy laborantka. Jak widać są to kobiety wszechstronnie uzdolnione.

Potrzebują potwierdzenia że się je kocha, ale one i tak długo nie mogą zaufać drugiej połówce. Właśnie dlatego tak trudno jej odnaleźć się w związku partnerskim. Bardzo szybko się męczą i powoli regenerują. Powinny dużo się ruszać i przebywać na świeżym powietrzu.

Przyjaciele i znajomi zwracają się do nich używając zwrotów takich jak: Cisia, Ciszka, Fanusiuniunia, Fran, Frana, Franaczek, Franc, Franca, Francis, Franczeska, Franczesko, Franeczka, Frani, Frania, Franiaczek, Franiasek, Franiasiątko, Franii, Franiuchna, Franiz, Franka, Franko, Franusia, Franusieczka.

Imieniny Franciszki

Imieniny Franciszki są obchodzone najczęściej dnia 9 marca, lecz Franciszka może także obchodzić imieniny: 25 kwietnia, 4 listopada, 12 grudnia oraz 22 grudnia.

Znane imienniczki

  • Franciszka Cegielska
  • Franciszka Lipska
  • Francesca Piccinini
  • Franciszka Siedliska
  • Franciszka Themerson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *