Imię: Gabriel – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Gabriel? Kiedy są imieniny Gabriela i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Gabriel

Gabriel – męskie imię pochodzące od hebrajskiego słowa, oznaczającego „mąż boży”.

Osoby noszące to imię są bardzo żywiołowe i energiczne. Mają tysiąc pomysłów na minutę i często przez to wywołują niepotrzebny chaos i zamieszanie. Pokora z pewnością nie jest ich mocną stroną.

Bardzo uparci, zawsze chcą mieć rację, zaś swoje cele i pragnienia muszą za wszelką cenę zrealizować. Nigdy nie poprzestają na planach i marzeniach, jednak zawsze wcześniej sprawdzają, jakie są możliwości ich realizacji.

Ich odpowiedzialność i zdolność logicznego myślenia sprawia, że z reguły zajmują się zawodami bardziej praktycznymi. Technika, wojsko i handel – to główne dziedziny ich zainteresowań.

Ambitni, do tego stopnia, że często swoimi zdolnościami i wiedzą próbują przewyższyć swoich przełożonych. Wychodzą z założenia, że są stworzeni, aby kierować, a nie słuchać poleceń innych. Wierzą, że mają do wypełnienia specjalną misję w życiu.

Niestety przy całej swojej ambicji i dążeniu do realizacji planów, mają skłonność do popełniania zbyt wielu błędów. Z życia biorą, ile się da. Wyznają zasadę „Wszystko albo nic”, stąd też odnoszą w życiu tyle samo sukcesów, co porażek, z których jednak szybko się podnoszą.

Bywają zaborczy, lubią ingerować w życie innych. Muszą doradzać i wyrażać swoją opinię. W przeciwnym wypadku czują się niepotrzebni, a przez to nieszczęśliwi. Dominuje nad nimi chęć imponowania i aprobaty otoczenia. Kochają podróże i wszelkie zmiany.

Imieniny Gabriela

Imieniny Gabriela są obchodzone najczęściej 27 lutego i 16 marca. Gabriel może obchodzić imieniny także: 10 lutego, 24 marca, 29 września oraz 12 listopada.

Znani imiennicy

  • Gabriel Narutowicz – pierwszy prezydent RP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *