Imię: Gabriela – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Gabriela? Kiedy są imieniny Gabrieli i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Gabriela

Gabriela – imię żeńskie pochodzenia semickiego, odpowiednik męskiego imienia Gabriel, które pochodzi od hebrajskiego słowa oznaczającego „mąż boży”. Gabriel to imię jednego z Archaniołów, który zwiastował Najświętszej Marii Pannie narodziny Jezusa. Wedle islamu to Gabriel (Dżibril) podyktował Mahometowi Koran. 

Kobieta o imieniu Gabriela ma zrównoważony, spokojny charakter, który pozwala im właściwie osądzać sytuację. Gabriela jest z natury dobra, szlachetna i uczciwaLubi pomagać innym i służyć przyjaciołom i znajomym radą. Gabriele są również energiczne, zaradne i zasadnicze. Z dużym entuzjazmem przystępują do każdego zadania, a jeśli postawią sobie jakiś ważny cel, będą uparcie, pracowicie i po cichu dążyć do niego, pokonując wszelkie przeszkody. Nigdy nie odmawiają pomocy innym i na rzecz sprawy innych ludzi angażują się tak samo silnie jak w wypadku własnych spraw i dążeń. Sens ich życiu nadają wielkie przedsięwzięcia. Dzięki pracowitości i zaradności odnoszą w życiu sukcesy.

Kobiety o tym imieniu mają dużą pewność siebie, choć nie pokazują tego powszechnie. Posiadają silną wolę, która pomaga im osiągać to, co sobie zamierzą. Cenią sobie przyjaźń, lubią przyjmować gości i spędzać czas w dobrym towarzystwie. W miłości są bardzo uczuciowe, ale nie okazują tego, w codziennym życiu są życzliwe, uczynne, gotowe do poświęceń. Mocna, zdecydowana, pewna siebiechoć nie pokazuje tego demonstracyjnie otoczeniu. Będzie oddaną żoną i matka, pomocną, zrównoważoną przyjaciółką, ale niejednokrotnie jest w stanie rzucić dotychczasowe życie, by przeżyć coś intensywnego i niezwykłego.

Imieniny Gabrieli

Gabriela imieniny obchodzi w następujące dni: 8 lutego, 23 kwietnia, 6 listopada, 18 listopada oraz 19 grudnia.

Znane imienniczki

  • Gabriela Kownacka – aktorka polska;
  • Gabriela Zapolska – polska pisarka okresu Młodej Polski, dramatopisarka;
  • Gabriela Sabatini – argentyńska tenisistka;
  • Gabriela (Gaba) Kulka – polska piosenkarka, autorka tekstów, gra na pianinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *