Imię: Galla – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Galla? Kiedy są imieniny Galli i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Galla

Imię pochodzenia łacińskiego, kiedyś funkcjonowało jako etniczna nazwa „Galijka”. Żeński odpowiednik imienia Gaweł.

Galla to osoba, która lubi być uzależniona od kogoś lub czegoś. Raczej nie jest osobą samodzielną w działaniu, ceni sobie pomoc i współpracę innych. Umie iść na kompromis, jest bardzo układna. Rzadko wyraża swoją opinię, woli przytakiwać innym niż wdawać się w konflikty i sprzeczności.

Typowa naśladowczyni, która daje sobą kierować. Na światło dzienne raczej nie wyjdzie nic, co byłoby dziełem jej własnych rąk. Chętnie słucha rad i wskazówek, z których równie chętnie korzysta.

W całej swej uległości jest osobą bardzo życzliwą i sympatyczną. Niełatwo wyprowadzić ją z równowagi. Ma niezwykły dar tłumienia wszelkich kłótni i konfliktów. Spokój i harmonia to wszystko, czego w życiu potrzebuje.

Jest bardzo lubiana i łatwo zjednuje sobie przyjaciół. Z każdym potrafi znaleźć wspólny język i doskonale współpracować.

W swoim życiu szuka jednak ludzi, którzy będą dla niej idealnymi doradcami. Galla bowiem ma duże problemy z samodzielnym podejmowaniem decyzji. Cechuje ją niepewność i niewiara we własne możliwości. Często sprawia wrażenie osoby zagubionej.

Wśród znanych osób noszących to imię na uwagę zasługują przede wszystkim patronka św. Galla – wdowa rzymska oraz Elia Galla Placydia – rzymska cesarzowa.

Imieniny Galli

Galla imieniny obchodzi dnia 5 października.

Znane imienniczki

  • Elia Galla Placydia – królowa Wizygotów i cesarzowa rzymska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *