Imię: Georgina – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Georgina? Kiedy są imieniny Georginy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Georgina

Georgina – imię pochodzenia łacińskiego, które pochodzi od słowa georgius, oznaczającego „rolnik, ogrodnik”. W wielu językach imię to stanowi żeński odpowiednik imienia Jerzy (Georg). Imię Georgina w Polsce występuje niezwykle rzadko.

Kobiety o imieniu Georgina są niezwykle ambitnymi, przedsiębiorczymi i nieco dumnymi osobami, które zawsze dążą wytrwale do realizacji założonych celów, a miarą ich szczęścia jest osiąganie sukcesów zawodowych i towarzyskich. Jednocześnie należy Georgina do kobiet bardzo ostrożnych, rozsądnych, które każdą decyzję i każde posunięcie poprzedzają długim namysłem, rozważeniem wszelkich plusów i minusów zaistniałej sytuacji oraz przewidywaniem skutków przedsięwzięcia, w którym zamierzają brać udział. Szczególnie w dziedzinie życia zawodowego nigdy nie podejmują natychmiastowych decyzji, nie kierują się impulsem lub intuicją, a rozważnym, spokojnym namysłem. Georgina cechuje się ponadto żywą, analityczną inteligencją, która pozwala jej koncentrować się na tym, co w danym momencie jest najważniejsze, a pomijać mało ważne dla danej sprawy szczegóły.

Choć w życiu zawodowym jest Georgina bardzo zdyscyplinowaną i rozważną kobietą, postępującą zawsze rozsądnie i logicznie, w życiu osobistym łatwo ulega namiętnościom i słabościom, podlega zmiennym nastrojom i kieruje się często emocjami i intuicją. W miłości bywa namiętna, gwałtowna, nieco zaborcza, ale i kapryśna i zalotna. Bardzo trudno zatrzymać ją dłużej, będzie ciągle szukała nowych wrażeń i doznań. W przyjaźni ceni sobie przede wszystkim lojalność i szczerość i nie lubi kompromisów i półśrodków. Towarzyskość Georginy jest bardzo zmienna i zależna od nastroju – raz będzie ona duszą towarzystwa, elokwentną, zalotną, ożywioną dyskutantką, innym razem będzie milczeć uparcie i izolować się od znajomych. Georgina bywa bardzo uparta i apodyktyczna, a innym znów razem – kapryśna, niezdecydowana i podległa wpływom innych ludzi.

Imieniny Georginy

Georgina imieniny obchodzi dnia 15 lutego.

Znane imienniczki

  • Georgina Tarasiuk – polska piosenkarka;
  • Georgina von Lichtenstein – księżniczka Lichtensteinu;
  • Constance Georgina Markiewicz – irlandzka działaczka niepodległościowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *