Imię: Gerarda – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Gerarda? Kiedy są imieniny Gerardy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Gerarda

Gerarda – imię żeńskie pochodzenia germańskiego, odpowiednik męskiego imienia Gerard. Imię to składa się z członów ger-, gari-, oznaczającego „oszczep” i hard, oznaczającego „mocny, mężny, trwały”. Zarówno męski, jak i żeński odpowiednik nie należą u nas do popularnych imion.

Kobiety o imieniu Gerarda cechują się zazwyczaj zdecydowanym, silnym i odważnym usposobieniem. Niczego się nie boją i świetnie radzą się z każdym problemem. Należą one do tych kobiet, które nie oglądają się na pomoc mężczyzny ani nie potrzebują męskiego ramienia, by czuć się pewnie i bezpiecznie. Znajdują one oparcie w samych sobie i czują się świetnie same ze sobą. Poważne, spokojne, zrównoważone, podchodzą poważnie do życia, do pracy, do miłości, ale potrafią także dobrze się bawić i cieszyć drobiazgami. W chwili gdy spotykają je jakieś problemy, troski lub poważne kłopoty, starają się zawsze podchodzić do nich racjonalnie i spokojnie, a nie emocjonalnie i nerwowo. Nigdy także nie ulegają zmiennym nastrojom ani nie pozwalają, by ich samopoczucie zależało od zachowań innych ludzi.

Gerarda zawsze stara się być sprawiedliwa wobec innych i obiektywnie ocenia zachowanie innych ludzi. Potrafi również obiektywnie spojrzeć na siebie. Wobec innych ludzi zawsze jest szczera, prawdomówna i bezpośrednia. Nie lubi intryg, ukrytych aluzji i motywów w zrachowaniach innych. W życiu zawodowym świetnie sprawdza się na kierowniczych stanowiskach, ale potrafi także podporządkować się innym i dokładnie wypełniać swoje obowiązki. Gerarda cechuje się inteligencją analityczną i niezbyt silną intuicją. Znakomicie pracuje w zawodach inżynierskich i technicznych. Niezwykle ważna jest również dla niej rodzina – ciepłe, bezpieczne ognisko domowe, w którym znajduje wytchnienie i w którym nieraz pokazuje swoją słabszą, wrażliwszą stronę. Lubi pomagać innym ludziom i zawsze czyni to bezinteresownie.

Imieniny Gerardy

Imieniny Gerardy są obchodzone najczęściej: 24 września i 3 października. Gerarda może obchodzić imieniny także: 30 stycznia, 4 marca, 23 kwietnia, 13 maja, 6 czerwca, 13 czerwca, 3 września, 16 października oraz 29 grudnia.

Znane imienniczki

  • Gerda – bohaterka baśni Andersena pt. „Królowa śniegu”
  • Geri Nasarski – niemiecka dziennikarka
  • Gerarda Rueter – holenderska rzeźbiarka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *