Imię: German – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia German? Kiedy są imieniny Germana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia German

German – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy Germanus pochodzącej od nazwy etnicznej Germania; ponadto istnieje łacińskie słowo germanus, które znaczy „rodzony, spokrewniony z kimś”. Żeńskim odpowiednikiem tego imienia jest Germana. W Polsce imię German odnotowano już w średniowieczu. Istnieje około trzydziestu świętych patronów tego imienia. German obchodzi imieniny m.in. 13 listopada, 7 marca, 12 maja, 28 maja, 7 lipca, 31 lipca, 23 października, 30 października, 3 listopada.

Mężczyzna o imieniu German jest przede wszystkim introwertykiem i ekscentrykiem. Przez otoczenie bywa postrzegany jako dziwak, oryginał, odmieniec. German cechuje się silnie rozwiniętą samoświadomością i refleksyjnością, własny świat wewnętrzny jest dla niego najważniejszą i najbardziej interesującą sprawą na świecie. Świadomość siebie, swojego usposobienia, rozwój własnej inteligencji i życia duchowego uważa za najistotniejsze cele każdego człowieka. W życiu stawia na rozwój osobisty i samodoskonalenie się. Dąży do wszechstronnego wykształcenia, interesuje się literaturą, sztuką.

Mimo tak wszechstronnych zainteresować i ciekawej osobowości, mało ludzi w otoczeniu Germana zna go naprawdę, gdyż rzadko mówi on o sobie i swoich zainteresowaniach. Często unika ludzi, nie jest towarzyski ani rozmowny. Jeśli już udziela się w towarzystwie, nigdy nie wiadomo czy mówi poważnie czy żartuje i kpi. Bardzo skryty, tajemniczy, trudno go rozgryźć i oswoić.

Imieniny Germana

German imieniny może obchodzić w następujące dni: 7 marca, 12 maja, 28 maja, 7 lipca, 31 lipca, 6 września, 10 października, 23 października, 30 października, 3 listopada oraz 13 listopada.

Znani imiennicy

  • German – arcybiskup Kazania, metropolita Moskwy, święty prawosławny;
  • Germano D’Abramo – włoski matematyk i fizyk, wspólnie z Andreą Boattinim odkrył 3 planetoidy i jego nazwiskiem nazwano planetoidę 16154 Dabramo;
  • Jermaine Dupri – amerykański raper, producent muzyczny;
  • Germain Chardin – francuski wioślarz brązowy medalista olimpijski;
  • Jermain Taylor – amerykański bokser, były zawodowy mistrz świata organizacji WBC, WBO i IBF w wadze średniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *