Imię: Gosława – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Gosława? Kiedy są imieniny Gosławy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Gosława

Gosława – staropolskie imię żeńskie, forma skrócona takich imion jak Godzisława, Gorzysława lub Gościsława. W polskich dokumentach imię to występuje po raz pierwszy w XIII wieku. Męskim odpowiednikiem tego imienia jest Gosław.

Kobiety o imieniu Gosława są przede wszystkim miłymi, pogodnymi osobami, które starają się zawsze patrzeć optymistycznie na świat i odnajdywać pozytywne strony każdej sytuacji. Wobec innych ludzi starają się zawsze być życzliwe, miłe i pomocne. O Gosławie można z pewnością powiedzieć, że jest szlachetną naturą i zawsze stara się postępować szlachetnie. Kobiety te kierują się w życiu stałymi zasadami i wartościami i niezmiernie ważne jest dla nich samodoskonalenie się, kształtowanie dobrych cech charakteru. Gosława świadoma jest swoich i cudzych wad, słabostek, potrafi uważnie obserwować świat i ludzi i zna doskonale niestałą, ułomną naturę ludzką. Nie potępia nikogo, nie ocenia, stara się niczego nikomu nie zazdrościć. Każdemu życzy dobrze i lubi słychać opowieści o tym, jak komuś się poszczęściło, jak ktoś odniósł sukces lub spotkało go coś niezwykle dobrego. Bardzo wrażliwa i niepewna siebie, ale rzadko to pokazuje.

Z powodu swego przychylnego stosunku do każdego człowieka jest bardzo lubiana i szanowana w towarzystwie. Przyciąga do siebie innych życzliwością, inteligencją i mądrością oraz znajomością ludzkich charakterów.  Gosława zapewnia innym poczucie bezpieczeństwa i każdy czuje się w jej towarzystwie wartościowy i interesujący. Jej łagodne usposobienie sprawia, iż do niej zwracają się znajomi i przyjaciele o pomoc, o dobrą radę w kłopotach, ale gdy im się powodzi, często zapominają o niej. We wszystkim dąży do perfekcji, co nieraz obraca się przeciwko niej – nie osiągając doskonałości, nie jest z siebie zadowolona i ciągle stara się być lepsza.

Imieniny Gosławy

Gosława imieniny obchodzi: 18 kwietnia oraz 1 grudnia.

Znane imienniczki

  • Gosława Biernat – postać w serialu Biuro kryminalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *