Imię: Gustaw – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Gustaw? Kiedy są imieniny Gustawa i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Gustaw

Gustaw – męskie imię pochodzenia germańskiego.

Gustaw uwielbia wszelkie zmiany i często wyrusza na poszukiwanie przygód. Ma żyłkę hazardzisty. Spokojne i uporządkowane życie z pewnością nie jest dla niego. Ma milion pomysłów na minutę i musi w swoim życiu wszystkiego zasmakować. Posiada artystyczną duszą. Lubi być podziwiany i uwielbiany przez tłumy.

Ma bardzo kapryśny charakter, lecz jego ambicja właściwie maskuje wszystko. Lubi dzielić się swoimi planami, lecz już z ich realizacja czasami bywa gorzej. Nawet najmniejsze trudności stwarzają dla niego barierę nie do pokonania. Szybko się zraża. Wytrwałość zdecydowanie nie jest jego mocną stroną.

Trudno jednoznacznie określić jego osobowość. Jednego dnia potrafi bowiem grać rolę wodzireja, następnego z kolei – ciężko mu wykrzesać z siebie odrobinę poczucia humoru. To wszystko sprawia, że jest dość kontrowersyjnie oceniany przez innych.

Potrafi być władczy i zaborczy, lecz chwilami nieco zniewieściały. Jeśli od małego będzie się uczył godzić z ciężką i wymagającą sporo wysiłku rzeczywistością, potrafi maksymalnie wykorzystać swoje intelektualne zdolności.

Jest wrażliwy i sentymentalny, lecz nerwowy i nadpobudliwy jednocześnie. Ma skłonność do ulegania innym, nie potrafi obiektywnie oceniać sytuacji i ludzi.
Nie można o nim powiedzieć, że jest pewny siebie, choć jego nadmiernie agresywne reakcje mogą wskazywać zupełnie na coś innego.

Imieniny Gustawa

Gustaw imieniny obchodzi 2 sierpnia oraz 27 listopada.

Znani imiennicy

  • Gustaw Holoubek – polski aktor, reżyser i dyrektor teatrów
  • Gustaw Herling-Grudziński – polski pisarz, krytyk literacki, eseista, dziennikarz, żołnierz, więzień obozów pracy Gułagu
  • Gustave Flaubert – powieściopisarz francuski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *