Imię: Hadrian – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Hadrian? Kiedy są imieniny Hadriana i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Hadrian

Hadrian – jest inną formą imienia Adrian. Jest to imię męskie pochodzenia łacińskiegowywodzi się od imienia cesarza Hadriana (pełne jego imię brzmiało w języku łacińskim Publius Aelius Hadrianus), a samo łacińskie słowo „Hadrianus” znaczy „pochodzący z Hadrii” lub „pochodzący z regionu morza Adriatyckiego”. Hadrian obchodzi imieniny 8 listopada, 8 lipca i 26 sierpnia.

Mężczyźni ci to urodzeni flegmatycy. Nie ma w nich agresywności, gwałtownych, namiętnych uczuć, które lubiliby okazywać, pozbawieni są uporu, nadpobudliwości i nadmiernej ruchliwości. Z pewnością nie są ludźmi czynu i działania. Nie należą do ludzi dynamicznych, energicznych i wywierających wpływ na innych. Cechuje ich przede wszystkim łagodność, flegmatyczne usposobienie, spokój zewnętrzny i wewnętrzny. Lubią cieszyć się urokami życia, dlatego uwielbiają wesołe towarzystwo, niespieszne i rozkoszne spędzanie wolnego czasu. Przy braku energii i dynamiczności cechują się dużą wrażliwością i uczuciowością, szczególnie w stosunku do dzieci i zwierząt. Wolą nic nie robić i rozkoszować się miłymi chwilami spokoju niż robić coś niepotrzebnie. Lubią zbytek, towarzystwo, które odpędzi od nich samotność i rozweseli.

Ich uczucia nie są namiętne i gwałtowne, a spokojne i pełne czułości. Chcą być kochani i pragną kochać, ale jednocześnie wystrzegają się gwałtownych emocji i cenią przede wszystkim spokojną radość życia. Wbrew pozorom tkwią w nich duże możliwości – często zostają artystami, piszą pięknym stylem, ładnie mówią. Często przejawiają dobry gust, lubią otaczać się pięknem oraz pięknymi, czułymi kobietami. Jeśli pracują, stają się specjalistami: zajmują się swoją, wąską specjalizacją, rozpatrują szczegóły i analizują dokładnie swoje zadania, ale nie będą pod żadnym względem zajmować się zadaniami i sprawami innych.

Imieniny Hadriana

Hadrian imieniny może obchodzić w następujące dni: 8 lipca, 9 lipca oraz 26 sierpnia.

Znani osoby o tym imieniu

  • cesarz Hadrian – od którego wywodzi się to imię;
  • kilku papieży o imieniu Hadrian;
  • antypapież Hadrian VII – Francis Schuckardt, amerykański duchowny, w 1984 r. ogłosił sam siebie papieżem;
  • Hadrian Filip Tabęcki – kompozytor, producent muzyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *