Imię: Helena – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Helena? Kiedy są imieniny Heleny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Helena

Helena – imię żeńskie, wywodzące się od greckiego słowa oznaczającego ‘księżyc’, ‘pochodnia’.

Osoby o tym imieniu cechuje niezwykła uczuciowość i wrażliwość na piękno. Posiadają niesamowity zmysł elegancji, poezji i piękna. Potrafią dobrze pisać. Przy tym wszystkim potrafią być jednak leniwe i lubią odkładać wszystko na później. Ich reakcje są powolne, lecz z reguły bardzo przemyślane.

Typowe introwertyczki, które najlepiej i najpewniej czują się tylko we własnym świecie, rzadko kiedy dopuszczając do niego innych. W tym swoim świecie marzą o bogactwie i przysłowiowym księciu z bajki.

Nierzadko są zaborcze i władcze. Ich życie w wyimaginowanym świecie często zmusza je do kłamstwa. Czasem bywają nadpobudliwe i mają bardzo kapryśny charakter, stąd też częściej przyjaźnią się z mężczyznami niż z kobietami. Jednak ich chęć dominowania i ekspansywna kobiecość czyni z nieszczęśników zwykłych niewolników. Nie potrafią pogodzić się z porażkami. Traktują je wręcz jak zniewagę.

Bardzo pamiętliwe. Nie licz na to, że cokolwiek Ci wybaczą. Nauka zdecydowanie ich nie pociąga. Wychodzą z założenia, że już samo ich uczestnictwo w czymś musi zostać nagrodzone.

Posiadają wrodzony zmysł artystyczny. Z reguły są kobietami niezależnymi, lubującymi się w bogactwie i luksusach.

Imieniny Heleny

Imieniny Heleny są obchodzone najczęściej obchodzone: 2 marca, 31 lipca oraz 18 sierpnia. Helena może także obchodzić imieniny: 11 kwietnia, 23 kwietnia, 22 maja, 13 sierpnia i 4 listopada.

Znane imienniczki

  • Helena Rubinstein – pomysłodawczyni produkująca słynną linię kosmetyków
  • Helena Englert – polska aktorka, córka Jana Englerta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *