Imię: Hermenegilda – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Hermenegilda? Kiedy są imieniny Hermenegildy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Hermenegilda

Hermenegilda – imię pochodzenia germańskiego, wywodzi się od słów ermen ‘całe, pełne’ i gild ‘poświęcenie’, a więc oznacza kobietą gotową na każde poświecenie. W naszym kraju zostało spopularyzowane za sprawą Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który w swym „Teatrzyku Zielona Gęś” stworzył postać Hermenegildy Kociubińskiej a także powszechne się stało dzięki serialowi pt. „Czterej pancerni i pies”, w którym to imię Hermenegilda stanowi kryptonim niemieckiej operacji desantowej. Współcześnie, należy ono do bardzo rzadkich imion, gdyż jest nadawane dziewczynkom sporadycznie, zazwyczaj w środowiskach artystycznych.

Warto wspomnieć o tym, iż kobieta o tym imieniu cechują się silną osobowością, dlatego mężczyźni się jej najczęściej obawiają. Oczywiście, jest bardzo niezależna, nie lubi liczyć na pomoc innych, woli wszystkie swoje sprawy załatwić samodzielnie. Hermenegilda dzięki swej pracowitości i wytrwałości szybko pnie się po szczeblach kariery zawodowej, co imponuje jej bliskim i znajomym. Poza tym, nie problemów z przemawianiem, w szczególności gdy musi zabrać głos na tematy, które są jej bliskie.

Przede wszystkim, jest bardzo zabieganą kobietą, w związku z czym często nie ma czasu na założenie rodziny. Ale, gdy się na to zdecyduje, potrafi być oddaną żoną i matką, która potrafi tak zaplanować swój dzień, by zawsze znaleźć chwilę dla ukochanych osób. Ponadto, posiada duże poczucie humoru, uwielbia się śmiać, nawet z siebie. Nigdy się nie obraża, gdyż uważa to za dziecinne. Woli od razu wyjaśnić wszelkie spory, gdyż nie znosi, kiedy coś zakłóca jej sen. Oprócz tego, uwielbia czytać książki, które pochłania w niesamowitych ilościach. Nie odnajduje się w roli kucharki, w związku z czym najczęściej stołuje się w restauracjach albo w tych obowiązkach wyręcza ją mąż, za co jest mu ogromnie wdzięczna. Z pewnością, lubi towarzystwo, dlatego jej dom zazwyczaj jest pełen gości, których wprost uwielbia przyjmować w swym przytulnym gniazdku.

Imieniny Hermenegildy

Imieniny Hermenegildy są obchodzone najczęściej dnia 13 kwietnia.

Znane imienniczki

  • św. Hermenegilda – córka króla Kentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *