Imię: Hermina – znaczenie imienia, imieniny

Jakie jest znaczenie imienia Hermina? Kiedy są imieniny Herminy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Hermina

Hermina – żeński odpowiednik imienia Herman, które pochodzi od germańskiego słowa oznaczającego „wojownik”. W Polsce imię to jest bardzo rzadko spotykane.

Kobiety o imieniu Hermina należą do niespokojnych, nerwowych osobowości. Nie potrafią przez długi czas znaleźć swojego miejsca w świecie, szarpią się i męczą wśród sprzecznych pragnień i zamiarów. Bardzo wrażliwe, ufają swoim przeczuciom i intuicji, zawsze kierują się uczuciem, emocjami, gdyż uważają, że wówczas są sobie wierne. Hermina będzie bardzo często ulegała zmiennym nastrojom – byle drobnostka, każde najmniejsze niepowodzenie doprowadzają ją do gwałtownych i zmiennych reakcji. Ich stan emocjonalny to ciągłe wahania od wzlotu do upadku. Szczególnie dotykają je niepowodzenia i porażki w życiu uczuciowym i zawodowym. Nie potrafią często przejść nad nimi do porządku dziennego. Z jednej strony Hermina potrzebuje wolności i niezależności, a z drugiej strony konieczne jest jej do życia poczucie bezpieczeństwa i stałości. Szczególnie gdy im się nie wiedzie, gdy poniosą jakąś klęskę, wówczas szukają ukojenia w życiu rodzinnym. Gdy jednak wszystko układa się dobrze, dążą do poczucia wolności i szukają nowych wrażeń i doświadczeń.

Hermina przejawia często talenty artystyczne i bez wątpienia można nazwać ją duszą artystyczną. Szczególnie silnie przejawia się u niej talent aktorski – lubi popisywać się przed innymi, improwizować i błyszczeć w towarzystwie. Bardzo często kobiety o tym imieniu interesują się nauką, która jednak nie jest dla nich książkową, teoretyczną wiedzą, a możliwością odkrywania świata, jego niezwykłości i tajemnic. Ciekawość świata i twórcza wyobraźnia pomagają im odnosić sukcesy w świecie sztuki, mody, tańca. Świetnie sprawdzają się w zawodach artystycznych oraz tych wymagających ciągłych zmian, podróży, różnorodnych kontaktów z ludźmi. Starannie wybierają sobie przyjaciół i im pozostają wierni. W miłości Hermina jest bardzo zmienna i niestała, nie lubi, gdy partner chce zawładnąć całym jej życiem.

Imieniny Herminy

Hermina imieniny obchodzi 25 sierpnia oraz 24 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *