Imię: Hermina – znaczenie imienia, imieniny

Jakie jest znaczenie imienia Hermina? Kiedy są imieniny Herminy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Hermina

Hermina – żeński odpowiednik imienia Herman, które pochodzi od germańskiego słowa oznaczającego „wojownik”. W Polsce imię to jest bardzo rzadko spotykane.

Kobiety o imieniu Hermina należą do niespokojnych, nerwowych osobowości. Nie potrafią przez długi czas znaleźć swojego miejsca w świecie, szarpią się i męczą wśród sprzecznych pragnień i zamiarów. Bardzo wrażliwe, ufają swoim przeczuciom i intuicji, zawsze kierują się uczuciem, emocjami, gdyż uważają, że wówczas są sobie wierne. Hermina będzie bardzo często ulegała zmiennym nastrojom – byle drobnostka, każde najmniejsze niepowodzenie doprowadzają ją do gwałtownych i zmiennych reakcji. Ich stan emocjonalny to ciągłe wahania od wzlotu do upadku. Szczególnie dotykają je niepowodzenia i porażki w życiu uczuciowym i zawodowym. Nie potrafią często przejść nad nimi do porządku dziennego. Z jednej strony Hermina potrzebuje wolności i niezależności, a z drugiej strony konieczne jest jej do życia poczucie bezpieczeństwa i stałości. Szczególnie gdy im się nie wiedzie, gdy poniosą jakąś klęskę, wówczas szukają ukojenia w życiu rodzinnym. Gdy jednak wszystko układa się dobrze, dążą do poczucia wolności i szukają nowych wrażeń i doświadczeń.

Hermina przejawia często talenty artystyczne i bez wątpienia można nazwać ją duszą artystyczną. Szczególnie silnie przejawia się u niej talent aktorski – lubi popisywać się przed innymi, improwizować i błyszczeć w towarzystwie. Bardzo często kobiety o tym imieniu interesują się nauką, która jednak nie jest dla nich książkową, teoretyczną wiedzą, a możliwością odkrywania świata, jego niezwykłości i tajemnic. Ciekawość świata i twórcza wyobraźnia pomagają im odnosić sukcesy w świecie sztuki, mody, tańca. Świetnie sprawdzają się w zawodach artystycznych oraz tych wymagających ciągłych zmian, podróży, różnorodnych kontaktów z ludźmi. Starannie wybierają sobie przyjaciół i im pozostają wierni. W miłości Hermina jest bardzo zmienna i niestała, nie lubi, gdy partner chce zawładnąć całym jej życiem.

Imieniny Herminy

Hermina imieniny obchodzi 25 sierpnia oraz 24 grudnia.

Ciekawe wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *