Imię: Hilary – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Hilary? Kiedy są imieniny Hilarego i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Hilary

Hilary – imię męskie pochodzenia grecko-łacińskiego. Pochodzi od słowa greckiego laros i łacińskiego laris, oznaczającego „wesoły, radosny, pogodny”. Kilku świętych Kościoła katolickiego nosi to imię.

Mężczyźni o imieniu Hilary należą do pogodnych, towarzyskich ekstrawertyków, którzy potrzebują do życia i do szczęścia kontaktów międzyludzkich, interesujących wydarzeń, pasjonujących przedsięwzięć, ciekawych podróży i przygód. Zazwyczaj cechują się pogodą ducha, łagodnością, wyrozumiałością wobec świata i wobec ludzi. Do pełni życia potrzebują ciągłej aktywności, działań, wielu zadań i przedsięwzięć, także najlepiej odpoczywają, gdy coś robią – wędrują, chodzą po górach, uprawiają sport. Szczególnie ważne są dla nich kontakty międzyludzkie i prawdziwa przyjaźń. Lubią opowiadać o swoich przygodach i o swoim życiu, ale i sami bardzo chętnie słuchają innych, zawsze są chętni do pomocy, zawsze gotowi do wysłuchania i udzielenia dobrej rady. W kontaktach międzyludzkich są otwarci, szczerzy i bezpośredni. Cenią sobie prawdziwą i bezinteresowną przyjaźń.

Hilary potrzebuje kochać i być kochanym. W miłości jest wylewnym, uczuciowym partnerem, jest dobrym mężem i w wielu sytuacjach pozwala się zdominować, podporządkować innym ludziom po to, by nie być samotnym. W życiu zawodowym jest pilnym, obowiązkowym pracownikiem, który skrupulatnie wypełnia swoje zadania. Pociągają ich zawody, wymagające ożywionych kontaktów, podróży oraz tajemniczych odkryć i zagadek. Świetni z nich dziennikarze, reporterzy, prezenterzy radiowi i telewizyjni, ale i archeolodzy, podróżnicy. Mężczyźni o tym imieniu potrzebują zbiorowych przedsięwzięć, poczucia wspólnoty, które daje wspólna przygoda lub wspólne rozwiązywanie problemów. Cierpią, gdy są nieakceptowani, nierozumiani i nielubiani. Nie starają się jednak za wszelką cenę o akceptację otoczenia – gdy ich zasady są sprzeczne z zasadami wyznawanymi przez danych ludzi, potrafią odciąć się od nich.

Imieniny Hilarego

Imieniny Hilarego są obchodzone najczęściej: 14 stycznia, 28 lutego i 16 marca. Hilary może obchodzić imieniny także: 11 stycznia, 13 stycznia, 16 stycznia, 9 kwietnia, 5 maja, 21 października oraz 25 października,.

Znani imiennicy

  • Hilary Majewski – architekt, reprezentujący historyzm w architekturze, zaprojektował miasto Łódź;
  • Hilary z Sexten – austriacki kapucyn, żyjący w XIX wieku, teolog;
  • Hilary Putnam – filozof amerykański żyjący współcześnie;
  • Hilary Duff – piosenkarka i aktorka amerykańska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *