Imię: Hiob – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Hiob? Kiedy są imieniny Hioba i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Hiob

Hiob – imię męskie pochodzenia biblijnego, wywodzi się od hebrajskiego słowa oznaczającego ‘doświadczony, prześladowany’. Otóż, znane jest one głównie z sprawą Hioba ze Starego Testamentu, który został wystawiony przez Boga na próbę wiary za namową szatana i jej podołał, za co został wynagrodzony obficie przez Stwórcę. Trzeba także podkreślić to, iż bywa używane zamiennie z imieniem Jiob.

Na początku musimy wspomnieć o tym, iż mężczyzna o tym imieniu jest bardzo cierpliwy, nigdy nie narzeka na swój los, tylko cieszy się z tego, co posiada, bowiem uważa, że na świecie żyją ludzie, którym powodzi się gorzej niż jemu. Z pewnością, Hiob to człowiek religijny, który postępuje zawsze w zgodzie z dekalogiem i z własnym sumieniem. Poza tym, nigdy świadomie nie wyrządzi drugiej osobie krzywdy, bowiem nie jest do tego zdolny. Oczywiście, w miarę swoich możliwości pomaga potrzebującym, nie tylko finansowo, ale stara się też podnosić ich na duchu.

Z pewnością, Hiob jest gorliwym patriotą, który kultywuje tradycje narodowe, świętuje ważne rocznice i zawsze z dumą mówi o przeszłości swojego kraju i o swoich przodkach. Ponadto, często rozmyśla nad sensem życia, można nawet powiedzieć, iż w tych momentach popada w zadumę i traci kontakt z rzeczywistością. Trzeba powiedzieć o tym, iż jest on postrzegany jako bardzo inteligentny człowiek, dlatego wielu udaje się do niego po radę, gdy nie potrafi znaleźć rozwiązania swego problemu. Oprócz tego, Hiob to bardzo pogodna osoba, która swym optymizmem zaraża wszystkich dookoła. Cechuje go ogromna wiara w ludzi i w ich dobre intencje, chociaż nie jest on naiwny i wie, że nie wszyscy są dobrzy. A, co ciekawe jak mało kto potrafi przejrzeć drugą osobę na wylot i szybko odgaduje jej zamiary, dlatego niektórzy uważają, że posiada on niezwykłe zdolności.

Imieniny Hioba

Hiob imieniny obchodzi dnia 9 maja.

Znani imiennicy

  • Hiob – prorok ze Starego Testamentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *