Imię: Hipolit – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Hipolit? Kiedy są imieniny Hipolita i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Hipolit

Hipolit to imię pochodzenia greckiego, od słowa hippólytos co oznacza “powozić koniem” oraz “ten, który ma rozpędzone konie”. Istnieją też zdrobnienia tego imienia a wśród nich: Hipolitek, Hipek, Hipcio, Polit, Polek.
Hipolit to mężczyzna zadbany, dbający o dobre maniery i stare obyczaje. Jest bardzo kulturalny i wie jak rozmawiać zarówno z paniami jak i z panami.

Wszystko załatwia dyplomatycznie i nie da się go łatwo wyprowadzić z równowagi. Jest to staroświecki typ dżentelmena, którego w dzisiejszych czasach nie tak łatwo spotkać. Nie jest to człowiek konfliktowy i zwykle w okresie dojrzewania nie sprawia rodzicom większych kłopotów. Ceni sobie ponad wszystko ciepło rodzinne i dobre relacje z rodzicami. Jest bardzo wrażliwy na czyjś ból i niepowodzenie i zawsze stara się pomagać tym, którzy są w jakiejkolwiek potrzebie. Hipolit lubi sam podejmować decyzję, nie ważne że czasem są one błędne. Ważne że będzie miał okazję nauczyć się na błędach. Jest to człowiek bardzo aktywny, pełen energii i chęci do działania. Żeby dobrze funkcjonować Hipolit musi czuć się potrzebnym.

Dlatego też zawsze angażuje się w przeróżne zadania, mimo że nie ma na nie czasu i czasem nie ma pojęcia jak się za nie zabrać. Mężczyzna ten czuje się idealnie w roli przedsiębiorcy, który dba o swoich pracowników i umie dopilnować nawet najmniejszych szczegółów, dzięki którym jego firma odnosi liczne sukcesy.

Przeważnie są to osoby bardzo inteligentne i błyskotliwe, które zawsze wiedzą jak zachować się w sytuacji podbramkowej. Uczuciowość daje im się we znaki, bo często przeżywają rozłąki i rozstania. Uważa się, że Hipolit to osoba, która ma skłonność do tycia, dlatego szczególnie powinna zadbać o swój wygląd i dobre odżywianie.

Imieniny Hipolita

Imieniny Hipolita są obchodzone najczęściej dnia 13 sierpnia, lecz Hipolit może także obchodzić imieniny: 3 lutego, 20 marca, 22 sierpnia oraz 21 września,.

Znani imiennicy

  • Hipolit Cegielski – polski filolog, przemysłowiec, działacz społeczny, dziennikarz i polityk.
  • Hipolit Cieszkowski — inżynier, budowniczy linii kolejowych w Polsce
  • Hipolit Lipiński — malarz
  • Hipolit Łossowski — pilot balonów sterowych, pułkownik Wojska Polskiego
  • Hipolit Oladowski — powstaniec listopadowy, weteran wojny amerykańsko-meksykańskiej, pułkownik wojsk Konfederacji
  • Hipolit Orgelbrand – wydawca, księgarz, drukarz.
  • Hipolit Rościszewski – nauczyciel polski, dyrektor Seminarium Nauczycielskiego Męskiego w Płocku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *