Imię: Idalia – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Idalia? Kiedy są imieniny Idalii i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Idalia

Idalia – imię żeńskie wywodzące się z języka greckiego, powstałe ze złożenia słów aidon („widzę”) i helios („słońce”). Grecką boginię miłości, Afrodytę, określano przydomkiem Idalia od gór Idalion na Cyprze, gdzie znajdowała się jej świątynia. W Polsce imię to pojawia się w XVIII wieku i niedługo potem staje się bardzo popularne. Imię Idalia nosi jedna z bohaterek w dramacie Juliusza Słowackiego Fantazy. Imię to nosi również baronowa Idalia Elzonowska w powieści Trędowata Heleny Mniszek. Idalia obchodzi imieniny 15 listopada.

Kobiety o imieniu Idalia są niezwykłymi, wrażliwymi kobietami. Cechują się łagodnym usposobieniem, ale bywają także kapryśne, gdy coś idzie nie po ich myśli. Nade wszystko cenią sobie wolność i niezależność w życiu, w związkach międzyludzkich, dlatego bardzo trudno zatrzymać ją przy sobie na dłużej. Każde ograniczenie swobody i możliwości decydowania o sobie traktuje instynktownie jako zagrożenie i wówczas wycofuje się z takiego związku. Nie toleruje wszelkich ograniczeń swojej wolności, wtrącania się w jej sprawy i prób decydowania za nią.

Idalia jest kobietą subtelną, delikatną i ambitną. Bardzo często kobiety o tym imieniu przejawiają uzdolnienia artystyczne, mogą objawiać także szczególny talent literacki. Ponadto interesują się żywo literaturą, sztuką, muzyką i z pasją uczestniczą w świecie kultury. Lubią otaczać się pięknem, mają silnie rozwinięty zmysł estetyczny i swoje otoczenie podporządkowują swoim gustom estetycznym. Wrażliwe są także na piękno przyrody. Lubią podróże i wszelkie zmiany w swoim życiu, które dają jej poczucie wolności. W miłości trudno je zadowolić i zatrzymać przy sobie na dłużej, ale gdy już kogoś pokochają, są wspaniałymi partnerkami oraz świetnymi, kochającymi matkami.

Imieniny Idalii

Idalia imieniny obchodzi dnia 15 listopada.

Znane imienniczki

  • Idalia Valles – amerykańska aktorka i modelka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *