Imię: Ireneusz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Ireneusz? Kiedy są imieniny Ireneusza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ireneusz

Ireneusz – imię męskie. Pochodzi od greckiego słowa ‚eirenaios‚, które oznacza „spokojny, pokojowy”.

Największym dylematem osób noszących to imię jest ich niezdecydowanie pomiędzy spokojnym i uporządkowanym stylem bycia, a życiem pełnym przygód, adrenaliny i mocnych wrażeń.

Nie lubią prostych rozwiązań, obierane przez nich ścieżki zazwyczaj są kręte i skomplikowane. Dużo podróżują.

Przez to, że wciąż poszukują nowych wrażeń, ich życie jest pełne emocji i przygód, którymi z pasją i entuzjazmem dzielą się z innymi. Równie chętnie swoje doświadczenia przelewają na papier lub wyrażają w innej artystycznej formie.

Niezależni, wybuchowi, zawsze postępują według własnego uznania. Ich nadpobudliwość w połączeniu z wybuchowym temperamentem często jest powodem wielu kłopotów. Nie jest łatwo nawiązać z nimi wspólny język. Uparci, posiadający silną wolę walki i bogatą wyobraźnię.

Są to ludzie, którzy zawsze chcieliby zaczynać od nowa. Gdy coś nie idzie po ich myśli, najchętniej spaliliby za sobą wszystkie mosty i uciekli gdzieś daleko.

Nie jest łatwo ich przekonać do zmiany decyzji, ale nie jest to też niemożliwe. Lubią rozpoczynać wiele rzeczy naraz, potem nagle o nich zapominając. Ciekawi świata marzyciele., równie zdolni, co leniwi. Posiadają nadludzką wręcz intuicję.

Inteligentni, otwarci i komunikatywni. Cechuje ich jednak nadmierna skłonność do ubarwiania rzeczywistości, nie zawsze więc należy wierzyć w to, co mówią.

Imieniny Ireneusza

Imieniny Ireneusza są obchodzone najczęściej 25 marca i 28 czerwca. Ireneusz może obchodzić imieniny także: 6 kwietnia, 5 maja, 23 sierpnia, 26 sierpnia oraz 15 grudnia.

Znani imiennicy

  • Ireneusz Krosny – polski aktor, specjalizujący się w pantomimie komicznej
  • Ireneusz Dudek – polski kompozytor, wokalista
  • Ireneusz Jeż – polski muzyk
  • Ireneusz Czop – polski aktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *