Imię: Irma – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Irma? Kiedy są imieniny Irmy i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Irma

Irma – żeńskie imię pochodzenia germańskiego. Jest skróconą formą od imienia Irmina.

Irma to osoba bardzo zachłanna, chcąca wszystkiego spróbować i jak najwięcej osiągnąć. Jeśli nie dostanie tego, czego pragnie, wpada w furię.

Typowa ekstrawertyczka szukająca kontaktów międzyludzkich. Posiada wyjątkowe zdolności interpersonalne. Jej domeną jest ciekawość, zachłanność i, czasem uciążliwa, gadatliwość.

Bywa nadpobudliwa, potrafi zbyt gwałtownie zareagować. O obiektywizmie w jej wypadku nie może być mowy. Nie w jej stylu jest również poświęcanie wszystkiego dla określonego celu. Choć ma swoje ideały, ważniejsza jest dla niej kariera zawodowa.

Bardzo aktywna. Lubi się uczyć, lecz tylko wtedy, gdy ma w tym swój określony cel. W zasadzie niczego nie robi bezinteresownie. Aby czuć się w pełni szczęśliwą, potrzebuje wielu sukcesów zawodowych. Ma cechy przywódcze, lecz głównie w stosunku do płci przeciwnej.

Posiada bardzo dobrą intuicję. Za wszelką cenę chce dowiedzieć się, co inni o niej myślą. Potrafi być równie dowcipna i elokwentna, co złośliwa i opryskliwa. Lubi prowokować i wykorzystywać, zwłaszcza mężczyzn.

Bardzo zmienna i kapryśna. Jednego dnia potrafi być czuła i kochająca, aby następnego bez żadnego powodu stać się zimną i nieprzyjemną.

Kocha życie w luksusie. Energiczna, ma w sobie dużo zapału i chęci. Zawsze ma w zanadrzu przekonujące argumenty. Odważna intrygantka, której nie jest w stanie złamać żadna porażka.

Imieniny Irmy

Irma imieniny może obchodzić 18 września oraz 24 grudnia.

Znane imienniczki

  • Irma Kozina – polska historyczka sztuki
  • Irma Grese – nadzorczyni SS w niemieckich obozach koncentracyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *