Imię: Ismena – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Ismena? Kiedy są imieniny Ismeny i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Ismena

Ismena – imię żeńskie pochodzenia greckiego. Imię to wywodzi się z mitologii greckiej – Ismena była królową tebańską, córką Edyta i Jokasty. W znanym micie tebańskim o Edypie i jego dzieciach, Ismena nie pomogła siostrze Antygonie pochować brata Polinika.

Kobiety o imieniu Ismena są zrównoważonymi, pogodnymi i spokojnymi naturami, które dobrze czują się we własnej skórze i w każdych warunkach i okolicznością znajdą swoje miejsce. Ogromnym szczęście jest mieć taką kobietę za żonę, siostrę lub przyjaciółkę. Zazwyczaj bardzo pogodna, łagodna, a przy tym dostojna, sprawiedliwa i łaskawa niczym prawdziwa królowa. Ismena cechuje się silną intuicją i jednocześnie obiektywnie patrzy na świat. Dzięki temu połączeniu potrafi wybaczać ludziom ich wady, słabostki, drobne przewiny, gdyż zna naturę ludzką i potrafi dostrzec istotę każdego człowieka. Niezwykle silne jest u niej poczucie sprawiedliwości, a jednocześnie potrafi wybaczać i być wyrozumiała. Zawsze pozostaje posłuszna wobec autorytetów i starych, doświadczonych ludzi. Wobec innych jest niezależna i wolna wewnętrznie.

Ismena przejawia często talenty artystyczne, a prawie zawsze interesuje się sztuką, literaturą, muzyką. Sama próbuje pisać, malować, rysować. Ismena lubi pracować, w szczególności jeżeli praca ma twórczy i rozwijający charakter. Lubi stawiać sobie nowe cele, nowe wyzwania, wymagające kształcenia się i rozwijania swoich umiejętności. Nie będzie jej natomiast dawała satysfakcji praca nużąca, jednostajna, polegająca na wykonywaniu codziennie takich samych czynności. Ismena nie należy do bardzo towarzyskich osób, ale nie jest też typem samotnika. Lubi dobre towarzystwo i spotkania, na których porusza się interesujące kwestie. Bardzo angażuje się w związku miłosne i miłość traktuje bardzo poważnie. Nie zawsze jednak spieszy się jej do zakładania rodziny. Poważna, ale i pogodna jednocześnie, inteligentna, wyrozumiała, kierująca się intuicją.

Imieniny Ismeny

Ismena imieniny obchodzi dnia 29 stycznia.

Znane imienniczki

  • Ismena Halkiewicz – malarka, performerka, artystka, miała wiele indywidualnych wystaw na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *