Imię: Iwona – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Iwona? Kiedy są imieniny Iwony i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Iwona

Imię Iwona to żeński odpowiednik imienia Iwo. Pochodzi z języka germańskiego. Staro-wysoko-niemieckie słowo ‚-iwa’ oznacza „drzewo cisowe”„łuk z cisowego drewna” lub też „wierzba”. Być może jest to też bretońska forma imienia Jan, która została zapożyczona z języka greckiego. Pod wpływem łacińskim natomiast powstała forma „Iwon”.

Iwona to osoba bardzo żywiołowa, energiczna i spontaniczna. Doskonale przystosowuje się do wciąż zmieniających się warunków życia. Jest bardzo odporna na wpływy otoczenia, posiada własne zdanie i zasady, których skrupulatnie przestrzega. Jest niezwykle optymistycznie nastawiona do życia i świata, przez co ma liczne grono znajomych, a także wiernych i oddanych przyjaciół.

Z reguły czerpie z życia to, co najlepsze. Ma niesamowite zdolności adaptacyjne, dzięki czemu umie się odnaleźć niemal w każdym towarzystwie i w każdym miejscu czuje się, jak u siebie. Niezła z niej intrygantka. Jest bardzo pewna siebie i swojej przebojowości.

Ma bardzo silną osobowość. Niewiele jest rzeczy, które byłyby w stanie ją załamać. Odważnie stawia czoła wszelkim przeciwnościom, nie pozwalając sobie na chwile słabości.
Jest bardzo opiekuńcza, stara się chronić wszystko i wszystkich. Kocha przyrodę i zwierzęta. Najlepiej czuje się na łonie natury. Hodowla roślin i uprawa ogródka to największe jej pasje.

Iwona nie jest stworzona, aby żyć w odosobnieniu. Do pełni szczęścia potrzebuje kogoś, na kogo przeleje pełnię swych uczuć i kogo otoczy troską i opieką.

Imieniny Iwony

Iwona obchodzi imieniny najczęściej: 19 maja, 23 maja oraz 27 października, lecz może także obchodzić imieniny: 4 września i 23 grudnia.

Znane imienniczki

  • Iwona Guzowska – mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie, posłanka na sejm VI kadencji
  • Iwona Kutyna – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna
  • Iwona Schymalla – polska prezenterka telewizyjna
  • Iwona Szymańska-Pavlovic – polska tancerka, jurorka turniejów tańca
  • Iwona Węgrowska – polska piosenkarka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *