Imię: Izabela – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Izabela? Kiedy są imieniny Izabeli i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Izabela

Izabela to imię pochodzenia hiszpańskiego. Ponadto uważa się, że imię to powstało jako odmiana imienia Elżbieta. Jedną z najbardziej znanych imienniczek była Izabela I Katolicka, która wsparła finansowo ekspedycję Krzysztofa Kolumba. Szczęśliwą liczbą dla tego imienia jest dwójka, która w numerologii oznacza tych, którzy są wiernymi przyjaciółmi, towarzyszami, opiekunami. Symbolizuje także gotowość do niesienia pomocy potrzebującym, a także chęć czynienia dobra i pragnienie życia w zgodzie.

Izabela to kobieta, która pragnie osiągnąć sukces i żyć w dostatku. Nie lub się martwić o sprawy doczesne, zawsze pragnie żyć na wysokim poziomie. Interesuje ją sztuka, muzyka i szeroko pojęta kultura. Zna się na modzie i przede wszystkim ma dobry gust. Wie jak doradzać i ma bujną wyobraźnię. Izabele są niczym damy. Znają dobre maniery i lubią według nich postępować. Bardzo lubią się stroić i często wydają fortunę na gustowne sukienki czy modne buty. Są to kobiety o ponadprzeciętnej urodzie, które przyciągają do siebie grono mężczyzn. Na szczęście nie są egoistkami zapatrzonymi tylko i wyłącznie w siebie. Lubią sprawiedliwość i wiernych przyjaciół, dlatego też dużo czasu poświęcają na poszukiwanie tych najbardziej wartościowych, którym można by zaufać.

Najlepiej sprawdzają się w zawodach, w których mogą nieść pomoc innym, zarówno tą finansową, jak i tą duchową. Niestety są trochę naiwne i łatwowierne, co sprawia że często są narażone na wykorzystywanie przez ludzi, którzy są chytrzy i bezczelni. Jak na prawdziwe damy przystało Izabele nie tolerują wandalizmu, hałasu, gruboskórności i chamstwa. Kobiety te są także bardzo sentymentalne i lubią wracać do miejsc, w których już raz były. Nie musi to być wcale jakaś willa czy pałac, przeważnie jest to miejsce położone nad spokojnym jeziorem lub na wsi. Często gdy brak im takiego spokojnego miejsca projektują je tuż obok domu i najczęściej jest nim ogródek.

Imieniny Izabeli

Imieniny Izabeli są obchodzone najczęściej: 23 lutego, 16 marca i 3 września. Izabela może obchodzić imieniny także: 14 kwietnia, 14 lipca, 31 sierpnia oraz 10 września.

Znane imienniczki

  • Izabela Jagiellonka – królowa Węgier
  • Izabela Jaruga-Nowacka – polska polityk
  • Izabella Miko – polska aktorka
  • Izabela Opęchowska – Miss Polonia z roku 1998
  • Izabela II – królowa hiszpańska
  • Izabella Scorupco – polska aktorka
  • Izabela Trojanowska – polska wokalistka, aktorka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *