Imię: Izaura – znaczenie imienia, imieniny, imienniczki

Jakie jest znaczenie imienia Izaura? Kiedy są imieniny Izaury i jakie są jej znane imienniczki? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Izaura

Izaura – imię pochodzenia łacińskiego, oznacza osobę pochodzą z Izurii (region Azji Mniejszej). Największym zainteresowaniem cieszy się w krajach hiszpańsko- portugalskojęzycznych. W naszym kraju cieszyło się ogromnym zainteresowaniem w latach 80. za sprawą słynnego brazylijskiego serialu pt. „Niewolnica Izaura”. Ponadto, patronem tego imienia jest św. Izor, diakon, męczennik.

Przede wszystkim, Izaura to kobieta niezwykle zdyscyplinowana, posiadająca silną wolę. Ponadto, marzy o wielkiej, romantycznej miłości i zazwyczaj na swej drodze napotyka mężczyznę, który ją kocha i zawsze jest jej wierny. Z pewnością, możemy ją uznać za domatorkę, której do szczęścia w zupełności wystarczą mąż i gromadka dzieci. Na uwagę zasługuje fakt, iż mimo wykonywania wielu obowiązków domowych, zawsze jest zadbana, elegancka, dlatego nikt jest nie postrzega jako typowej kury domowej. Oprócz tego, Izaura pragnie się rozwijać, w związku z czym uczestniczy w licznych kursach czy warsztatach, np. językowych lub komputerowych.

Nie ulega wątpliwości to, że Izaura bardzo życzliwą kobietą, zawsze jest gotowa nieść pomoc potrzebujących. W związku z powyższym jest aktywna społecznie, angażuje się w akcje charytatywne, za co jest podziwiana przez najbliższych. Cechuje ją pogodne usposobienie, lubi żartować i często się uśmiecha, dlatego ludzie chętnie przebywają w jej towarzystwie. Ponadto, ogromną jej pasją są książki, zwłaszcza romanse, które może czytać całymi godzinami, ale nigdy przy tym nie zaniedbuje domu czy rodziny, bowiem lekturze ulubionych dzieł oddaje się tylko w wolnym czasie. Oczywiście, Izaura jest także uczuciowa, szczera, nie umie ani nie lubi kłamać, gdyż uważa prawdę za największą wartość. Nie zapominamy również o tym, iż Izaura zawsze zachowuje się jak należy, jest taktowana, mówi kwiecistym językiem i porusza się z gracją. 

Imieniny Izaury

Izaura imieniny obchodzi 17 czerwca.

Znane imienniczki

  • Izaura – postać filmowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *