Imię: Izydor – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Izydor? Kiedy są imieniny Izydora i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Izydor

Izydor – imię męskie pochodzenia greckiegooznacza ono „dar Izydy”. Izyda była najważniejszą boginią czczoną w starożytnym Egipcie, do której zanosiły modlitwy przede wszystkim kobiety. Żeńskim odpowiednikiem jest imię Izydora.

Mężczyźni o imieniu Izydor cechują się silnym temperamentem, są pełni życia i energii, silni wewnętrznie, często także silni fizycznie. Jednocześnie w parze z żywotnością i witalnością idzie umysł błyskotliwy i giętki. Do tego Izydor jest zazwyczaj zdolny, ambitny i pracowity, co sprawia, iż często osiąga sukcesy, wysoką pozycję zawodową i społeczną. Lubi odkrywać nowe obszary, pasjonuje go wszystko, co nieodkryte, tajemnicze, niepoznane. Izydor jest mężczyzną pewnym siebie, zdecydowanym, wierzy w siebie i wierzy, że może dokonać wielkich rzeczy. Bywa przy tym uparty i nieugięty, nie słucha rad i napomnień innych ludzi, bardzo rzadko podlega czyjemuś wpływowi. Świetnie radzi sobie w interesach i na wszelkich kierowniczych stanowiskach. Zawsze zaradny, poradzi sobie na każdym stanowisku i w każdym środowisku.

Dzięki swojej zaradności, pracowitości i pewności siebie Izydor często osiąga znaczne bogactwo, a dzięki urokowi osobistemu, temperamentowi i męskiemu czarowi podbija serca kobiet. Mężczyźni ci nie ubiegają się jakoś szczególnie o miejsce w towarzystwie, nie zależy im na tym, by być lubianym i by spotykać się z ważnymi osobami. Nie przykładają wagi do znajomości i przyjaźni, przez co postrzegani są przez innych jako egocentrycy i egoiści. Natomiast wobec kobiet są bardzo uczuciowi i potrafią uruchomić cały swój wewnętrzny urok, by zachwycić kobietę. Izydor wypoczywa najlepiej na łonie natury.

Imieniny Izydora

Imieniny Izydora najczęściej są obchodzone: 2 stycznia, 4 kwietnia, 15 maja i 14 grudnia. Izydor może także obchodzić imieniny: 7 stycznia, 15 stycznia, 4 lutego, 5 lutego, 17 lutego, 17 kwietnia oraz 27 maja,.

Znani imiennicy

  • Izydor z Sewilli – biskup i święty Kościoła katolickiego, żył na przełomie V i VI wieku;
  • Izydor Affaita – włoski architekt, kapitan, inżynier wojskowy, sekretarz królewski działający w Polsce;
  • Izydor Szaraniewicz – historyk polski pochodzenia ukraińskiego;
  • Isidor Isaac Rabi – amerykański fizyk, noblista;
  • Izydor Matuszewski – generalny przełożony zakonu Paulinów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *